Yaklaşan 31 Mart yerel seçimleri, adayların çalışmaları kadar, zaman zaman gündeme bomba gibi düşen skandal açıklamalarıyla da konuşuluyor.

Türkiye'nin dört bir yanından adaylar, seçmenleriyle buluşurken, bazılarının açıklamaları kamuoyunda büyük tepkilere neden oluyor.

'Küflü çikolata' tartışması olay olmuştu! Patiswiss'in CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu istifa etti 'Küflü çikolata' tartışması olay olmuştu! Patiswiss'in CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu istifa etti

ANKARA'DAN TARTIŞMA YARATAN AÇIKLAMALAR

Son dönemde Ankara, bir adayın sığınmacı çocuklar hakkındaki tartışmalı ifadeleriyle gündemin zirvesine oturdu.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Ankara Mamak Belediye Başkan adayı Veli Gündüz Şahin'in, Iraklı sığınmacı çocuklara yönelik kullandığı ifadeler, geniş çapta yankı buldu.

Şahin, seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği bir pazar yerinde, yabancı uyruklu çocukları fark edince, onları işaret ederek, "Ben bunları gönderirim, bu çocuklar büyüdüğü zaman bizim memleketimize büyük sorun olacak" şeklinde konuştu.

"GÖNDERİRİM BEN BUNLARI" SÖZLERİ TEPKİ TOPLADI

Irak Türkmeni olduğu öğrenilen sığınmacı çocuklar hakkında konuşan Şahin, tepki çeken bir tavır sergiledi. Şahin'in, "Bunlar büyüyünce memleketine gitmesi gerekiyor. Bunun için bana oy vermeyen insanlar burada duysun. Gönderirim ben bunları memleketine, oy da vermesinler. Kimse oy vermesin. Bunun için benim adaylığımı çekseler... Bu çocuklar yarın büyüdüğü zaman bizim memleketimize büyük sorun olacak" ifadeleri, büyük bir tartışma başlattı.

TEPKİLERİN ODAĞINDA ÇOCUKLAR VAR

Şahin'in, özellikle çocukları hedef alarak yapmış olduğu bu açıklamalar, toplumun farklı kesimlerinden gelen tepkilerle karşılandı. Sığınmacı çocukların, yaşanan bu durum karşısında hiçbir şey anlamadan gülümsemeleri, olan bitenin masumiyetini gözler önüne serdi.