Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin'in davetine icabet ederek, bugün Soçi'ye seyahat edeceğini Cumhurbaşkanlığı İletişim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile duyurdu.

GÜNDEM MADDESİ: TAHIL KORİDORU

Erdoğan'ın, Rus mevkidaşıyla gerçekleştireceği görüşmelerde, Türkiye-Rusya ikili ilişkileri kapsamlı bir şekilde ele alınacak ve güncel küresel ve bölgesel meseleler üzerinde görüş alışverişinde bulunulacak. Ancak en öne çıkan gündem maddesi, Tahıl Koridoru projesi olacak.

FİDAN LAVROV İLE GÖRÜŞTÜ

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Erdoğan'ın Soçi ziyaretinden önce Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile Moskova'da bir araya geldi.

İki liderin görüşmelerinde, konuyu daha stratejik bir açıdan ele almaları bekleniyor. Ayrıca, Rus gazının Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşınması projesi de bu önemli zirvede gündeme gelecek.

RUSYA-UKRAYNA SAVAŞI

Erdoğan ile Putin, bölgesel gelişmeleri değerlendirmek üzere Suriye ve Ukrayna savaşı da dahil edecekler.

rusya-ukrayna-savasi

Ayrıca, Rusya ile Ukrayna arasında gerçekleşen esir değişimi anlaşması da görüşme gündemine alınacak.

Kadir İnanır öldü mü, yaşıyor mu, hastaneye kaldırıldı, Kadir İnanır'ın sağlık durumu nasıl? Kadir İnanır öldü mü, yaşıyor mu, hastaneye kaldırıldı, Kadir İnanır'ın sağlık durumu nasıl?

"ERDOĞAN, PUTİN'İN ANLAŞMAYA DÖNME KONUSUNDA TEK LİDER OLARAK GÖRÜLÜYOR"

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, "Ukrayna, Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşması'na dönmesi için Erdoğan ile koordinasyon içinde. Erdoğan aynı zamanda Zelenskiy ile bu konuda koordinasyon içinde. Bu, her iki taraf için de faydalı bir işbirliği. Erdoğan'ın, Putin'i anlaşmaya dönmesi konusunda teşvik edebilecek tek lider olduğu görüşü hakim" şeklinde konuştu.