Ankara'dan alınan son dakika bilgisine göre, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi bir davetli olarak 9 Mayıs'ta ABD'yi ziyaret etmeye hazırlanıyor.

İPTAL İDDİALARI YALANLANDI

T24'te yayımlanan habere göre, üst düzey bir diplomatik kaynak, ziyaretin iptal edildiği yönündeki iddiaları kesin bir dille yalanladı. Kaynak, Cansu Çamlıbel'e verdiği bilgide, "Haberler tamamen asılsızdır, ziyaret planlandığı gibi gerçekleşecektir" ifadelerini kullandı.

2 yıl geri ödemesiz 150 bin lira faizsiz kredi | Evlilik desteği ödemeleri başladı 2 yıl geri ödemesiz 150 bin lira faizsiz kredi | Evlilik desteği ödemeleri başladı

Bu açıklama, son günlerde medyada dolaşan ziyaretin gerçekleşmeyeceği yönündeki spekülasyonlara net bir yanıt niteliğinde. Türkiye ve ABD arasındaki ilişkilerin seyrini belirleyecek olan bu ziyaretin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği merakla bekleniyor.

GÖRÜŞME DETAYLARI BEKLENİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD Başkanı Joe Biden ile yapacağı görüşme detayları da kamuoyunun dikkatini çekiyor. İki liderin gündemlerindeki konular ve yapılacak olan görüşmelerin sonuçları, uluslararası ilişkiler açısından büyük önem taşıyor. Bu görüşmenin Türkiye-ABD ilişkilerindeki seyrini belirlemede kritik bir rol oynaması bekleniyor.