Son 1-2 senedir Maraş’ta hummalı bir çalışma var Büyükşehir Belediyesi adına.

60 bin kişinin yarasına merhem olacak İmran Kılıç Bulvarı ve Köprüsü , devamında Kayseri Yolu’nu Adana Yolu’na bağlayacak bağlantı yolu.

Bitirilemeyen Kuzey Çevre Yolu, tamamlanması için Ulaştırma Bakanlığı’na devredilerek Belediye bütçesi rahatlatılmış.

Komşu şehirlere hitap eden ve sezonluk 500 bin kişiyi ağırlaması beklenen Yedikuyular Kayak Merkezi de 26 milyon TL yatırım yapılıp, baştan aşağı yenilenerek misafirlerine konaklama imkanı da sağlamış olacak.

Geçen günlerde gezme fırsatım oldu, yeni yapılan bungalov evler muazzam olmuş, çokta beğendim.

Bir köy garajı gibi kalmış köhne Otogar da Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla modernize ediliyor.

Kapalıçarşı’nın yenilenen yüzü ve ışıklandırma çalışması da gece fotoğrafçılarını adeta Kahramanmaraş’a çekiyor.

Kaderine terkedilmiş, tüm Dünya’ya ‘Dünyanın En Saçma Binası ' olarak reklam olmuş meşhur Sarı Binamız da, Belediyemizin muhteşem Meydan Projesi için bizlere veda ediyor.

Yeşilgöz’e yapılan Mesire Alanı, Ali Kayası’na Cam Teras, TOKİ tarafından desteklenen 70 milyon TL yatırımla Kılavuzlu’da yapılan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi, Yeni Stadyum Projesi, Avrupa Birliği tarafından desteklenen 17 kilometrelik Akıllı Bisiklet Yolu ve daha niceleri...

Sizlere yapılan işleri kısmen duyurmak istedim. İstedim ki Belediyemizin kıymeti bilinsin, yanında durulsun, destek verilsin.

Gerek Sosyal Belediyecilik Anlayışı gerekse de Hizmet Belediyeciliği ile, bence Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi iyi işler başarıyor.

Geldikten sonra kendi ekibini oluşturan, Maraş’ın öncelikli sorunlarına neşter vuran, üzerimizdeki ölü toprağı atmaya çalışan bir Başkanımız var.

Buradan Sayın Hayrettin Güngör ve ekibine yürekten teşekkür ediyor ve böyle projelerin memleketimiz için devam etmesini diliyorum.

Esen kalın.