Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan bellidir derler ya öyle de oldu. Günler öncesinden defalarca kez uyarısı yapılan kar fırtınası, geldi, yağdı, yıktı, geçti.

Peki kaçımız hazırlıklıydık ?

-Hiçbirimiz.

Mesai saatinin bitişiyle birlikte çoğalan kar, vurdumduymaz Edelerimizin kış lastiksiz ve zincirsiz trafiğe çıkmasıyla zulme dönüşmüştü.

Kısa sürede bastıran kar, kentin bütün yollarını kapatmıştı. Hayatında bu kadar çok kar görmemişti Maraşlı !

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tüm personeliyle sahadaydı ama trafiğin tamamen durmasından dolayı ilk gün çok fazla çalışamamıştı.

Yılmadılar, yıkılmadılar, bizler için yol açma ve kar temizleme çalışmalarına devam ettiler. Acı sürpriz yaşanmamıştı, bir bir açılıyordu yollar...

Sayın Güngör’de sahadaydı, personelinin yanı başında.

Çalışmaların devamı geliyordu. Namık Kemal’den Üngüt’e, Adana Yolu’ndan Kuzey Çevre Yolu’na adım adım bütün yollar açılıyordu. Perişan edilmiyordu Maraşlı.

Birer tas sıcak çorba ikramı yapılıyor, doğadaki hayvanlar bile aç bırakılmıyordu.

Çatılar çökmüş, seralar yıkılmış...

İş makineleri vızır vızır çalışıyordu. Her yere yetişmeye çalışıyordu Hayrettin Bey.

Kendisi de bilirdi sıcacık evinden gelişmeleri takip etmeyi. Makamını bir kenara bıraktı, giydi Maraşlı gömleğini, halkının yanına indi.

Çalışma arkadaşlarıyla birlikte Maraş için, Maraşlı için, Edeleri için karlarla mücadele etti... Kaderine terk etmedi Maraş’ı. Yalnız bırakmadı Maraşlıyı...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Sayın Güngör’ün çalışmalarıyla, her Kahramanmaraşlı gibi bende gurur duydum.

Buradan tüm hemşehrilerim adına onlara teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Başarıları daim olsun...