4. Kuşak Çarık Ustası Çiğdem Kopar: Kahramanmaraş'ta Yazın Terletmeyen, Kokutmayan Ayakkabı 4. Kuşak Çarık Ustası Çiğdem Kopar: Kahramanmaraş'ta Yazın Terletmeyen, Kokutmayan Ayakkabı

Ülkeyi sarsan 6 Şubat depremleri, derin bir üzüntüyü beraberinde getirerek, bir dizi acı dolu hikayenin meydana gelmesine neden oldu.

Birçok vatandaşımız, evlerinin yıkılması sonucu hayatlarını sürdürebilmek adına farklı bölgelere gitmek zorunda kaldı. Bu trajik hikayelerden biri de 19 yaşındaki Ekrem Kalkan'a ait.

DELİKANLI GENCİN ACI DOLU HİKAYESİ

Kocaeli'nin Derince ilçesinde bulunan Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) silosundaki patlamada yaralananlardan biri olan Ekrem Kalkan, Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesine bağlı Gerger köyünden geliyordu. 19 yaşındaki Ekrem, patlamanın ardından İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

ekrem-kalkan-1

YIKILAN EV, KONTEYNER VE ÇALIŞMA MÜCADELESİ

Depremde evi yıkılan ve ailesiyle birlikte konteynerde yaşamak zorunda kalan genç Ekrem Kalkan, sadece 25 gün önce Kocaeli’de çalışmaya başlamıştı. Gerger Köyü Muhtarı Fazlı Akpınar, deprem sonrası evini kaybeden Ekrem Kalkan'ın ailesiyle birlikte konteynerde yaşamaya başladığını ve sadece 25 gün önce Derince'deki TMO'da çalışmaya başladığını belirtti. Kalkan'ın babasının inşaat işçisi olduğunu ve 4 kardeş arasında çalışan tek çocuk olduğunu da ekledi.

PATLAMANIN ETKİSİ

Patlamada 3'ü ağır olmak üzere toplam 12 kişi yaralandı ve TMO'nun 60 silosundan 13'ü zarar gördü. Yaralılardan 6'sı taburcu edilirken, yoğun bakımda tedavi gören 3 yaralıdan biri olan Ekrem Kalkan, İstanbul'daki Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi'ne sevk edilmesinin ardından hayata gözlerini yummuştu.

6 Şubat depremleri, Türkiye'nin yüreğine derin bir acı ve üzüntü kazandırdı. Ekrem Kalkan gibi genç ve umut dolu bir hayatın bu felaketin kurbanlarından biri olması, depremin yıkıcı etkisini bir kez daha gözler önüne seriyor.