Kahramanmaraş, 6 Şubat depremlerinin ardından geçen 11 ayda hala toparlanma sürecinde.

Resmi rakamlara göre 12 bin 659 kişinin hayatını kaybettiği bu şehirde, depremin etkisi hala hissediliyor.

aw113800-02-hrye

KENT MERKEZİNİN HAVADAN GÖRÜNTÜSÜ

Deprem sonrası başlatılan enkaz kaldırma çalışmaları hala devam ediyor. Kent merkezi, 11 ayın ardından ilk kez havadan görüntülendi.

Belirlenen noktalara yerleştirilen konteynerler, esnaf için tahsis edildi. Kentin genel durumu ve yapılan çalışmalar, havadan çekilen görüntülerle net bir şekilde ortaya kondu.

aw113800-04-djx5

YENİDEN CANLANDIRMA ÇALIŞMALARI

Depremzedelerden Cuma Ali Dağ, devletin yürüttüğü yeniden canlandırma çalışmalarını değerlendirdi. "Devletimiz elinden geleni yapıyor, yeniden canlandırma çalışmaları devam ediyor. Binalar yavaş yavaş ayağa kaldırılıyor. Enkaz kaldırma işlemleri de devam ediyor. Deprem, tek bir yerde olmadığı için devlete dair de bir şey diyemiyoruz. Sadece devlet, görüyor halimizi. İnsanlar kış mevsiminde konteyner kentlerde kalıyor. İnşallah kısa sürede deprem konutları tamamlanıp yerleşmeler başlar" şeklinde konuştu.

Başkan Güngör: Güneşli Kocabaş Sitesi, TOKİ Tarafından Yerinde Yapılacak Başkan Güngör: Güneşli Kocabaş Sitesi, TOKİ Tarafından Yerinde Yapılacak

aw113800-03-5wyo

UMUTLU BEKLEYİŞ

Kahramanmaraşlılar, devletin ve yerel yönetimlerin yürüttüğü çalışmalarla umutlu bir şekilde bekleyişlerini sürdürüyor.

Kentin yeniden inşası ve depremzedelerin kalıcı konutlara kavuşması için devam eden çabalar, bölge halkının moralini yüksek tutmaya yönelik önemli bir faktör olarak öne çıkıyor.

aw113800-06-vaeq