İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye genelinde gerçekleştirilen "Narkogüç-42" operasyonunun detaylarını paylaştı. Operasyon, Konya, Ankara, İstanbul, İzmir gibi 46 ilde uyuşturucu madde üreten ve satanlarla mücadele amacıyla düzenlendi. İşte operasyonun ayrıntıları:

screenshot-8-jmvl

DEV EKİPLER MOBİLİZE OLDU

"Narkogüç-42" operasyonuna toplamda 332 ekip, bin 375 personel, 1 hava aracı ve 9 narkotik dedektör köpek katıldı. İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda operasyonun amacını vurgulayarak, uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayacaklarını belirtti.

screenshot-4-bayo

TONLARCA UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ

Operasyon kapsamında 46 ilde yapılan çalışmalarda toplamda 1 ton 340 kg uyuşturucu madde ele geçirildi. Bu çerçevede, 364 zehir taciri ve sokak satıcısı da yakalanarak adalet önüne çıkarılacak.

screenshot-3-4dth

İLLERE GÖRE DETAYLAR

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda 395 kg 700 gr metamfetamin, 56 kg 350 gr kokain ve 102.360 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. 6’sı yabancı uyruklu olmak üzere toplamda 10 zehir taciri yakalandı.

screenshot-7-zmhg

Kahramanmaraş fena sallandı! Çevre illerden de hissedildi Kahramanmaraş fena sallandı! Çevre illerden de hissedildi

Ankara'da ise İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda 10.906 adet uyuşturucu hap ele geçirilirken, 1 zehir taciri de yakalandı.

Adana, Amasya, Antalya, Aydın, Erzurum, Düzce, Elazığ, Tekirdağ ve Kahramanmaraş'ta yapılan operasyonlarda ise birçok ilde farklı miktarda uyuşturucu ele geçirildi ve zehir tacirleri yakalandı.

screenshot-1-04ay

KAHRAMANMARAŞ'TA BÜYÜK DARBE

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı'nın gerçekleştirdiği operasyonda, muhtelif miktarda metamfetamin, skunk ve kubar esrar ele geçirilerek 107 zehir taciri yakalandı. Bu, şehirde büyük bir darbe vurulan operasyonlar arasında öne çıkıyor.

screenshot-5-bhjy

ULUSAL KOORDİNASYONLA ETKİN MÜCADELE

Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen operasyonlar, Türkiye genelinde uyuşturucuyla mücadelede etkin bir şekilde sürdürülüyor. Toplanan bu başarılar, halk sağlığı ve genç nesillerin korunması adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Operasyonların devam edeceği ve uyuşturucu ile mücadelede kararlılıkla devam edileceği belirtiliyor.

screenshot-9-sygc