Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin yerel seçimlere kendi amblemi ve adaylarıyla katılacağını açıkladı.

Babacan, partisinin Tüzük Kongresi'nde, kaybedilen seçimler ve yaklaşan yerel seçimler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

"BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADIK"

Kaybedilen seçimlere dair konuşan Babacan, "Talihsiz tartışmalar, tekil hırslar ve anlamsız kavgalar yüzünden vatandaşlarımız, Millet İttifakı'nın bu ülkeyi uyumlu bir şekilde yönetebileceğine ikna olmadı" dedi ve seçim sonrası büyük bir hayal kırıklığı yaşadıklarını ifade etti.

Erdoğan'ın başkanlığında toplanan AK Parti MYK sonrası Ömer Çelik'ten açıklama Erdoğan'ın başkanlığında toplanan AK Parti MYK sonrası Ömer Çelik'ten açıklama

"DEMOKRASİYİ MÜSABAKA GİBİ GÖRMÜYORUZ"

Babacan, sözlerine şu şekilde devam etti: "O yüzden bugün işimiz daha zor. Ama biz, demokrasiyi bir ‘müsabaka’ gibi görenlerden, ‘iktidarın nimetlerini paylaşma yarışı’ sananlardan değiliz."

YEREL SEÇİME KENDİ ADAYLARIYLA KATILACAKLAR

Babacan, DEVA Partisi'nin önümüzdeki yerel seçimlerde kendi ismiyle, kendi amblemiyle ve kendi adaylarıyla seçime gireceğini belirtti. Babacan, "DEVA Partisi önümüzdeki yerel seçimlerde, tüm ülke sathında kendi ismiyle, kendi amblemiyle, kendi adaylarıyla seçime girme kararı almıştır" dedi ve kararlarının ülke ve parti için hayırlı olmasını diledi.