Son dönemde sosyal medyada paylaştıkları videolarla büyük bir takipçi kitlesi edinen ve kara para aklama suçlamalarıyla gündeme gelen Dilan ve Engin Polat çifti, yanlarında toplam 24 kişi ile birlikte gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

EMNİYETTE SORGULANMA SÜRECİ

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde başlayan sorgulamalar, uzun bir süreçten geçti. Engin Polat ve eşi Dilan Polat'ın ifadeleri, 6 saati aşkın süren bir sorgulamanın ardından dün gece 23.45'te tamamlandı. Diğer şüphelilerin de emniyetteki sorguları sonuçlandıktan sonra toplu halde adliyeye sevk edildiler.

SAĞLIK KONTROLLERİ

Emniyette işlemleri tamamlanan 24 şüpheliden, Dilan ve Engin Polat dahil olanlar Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi'ne götürüldü. Sağlık kontrolleri için hastaneye getirilen şüpheliler, tıbbi bir değerlendirmeye tabi tutuldu.

PARA TRANSFERİ İTİRAFLARI

Yapılan soruşturma sonucunda Dipomed Ankara Medikal yöneticisi Mustafa Özalp'in kız arkadaşı Kübra Doğan'ın hesabına 1 milyon 800 bin liralık bir para transferi gerçekleştirildiği tespit edildi. Şüpheli Doğan ifadesinde, parayı Polat çiftine ait olduğunu ve sevgilisinin kendisine gönderdiğini itiraf etti.

UZUN SÜREN SORGULAR

Ankara'da canlı yayın yapan kişi kendini vurdu Ankara'da canlı yayın yapan kişi kendini vurdu

Soruşturmanın ayrıntılarına göre, 8 şüphelinin ifadeleri tamamlandı. Polat çiftinin ifadeleri ise dün saat 17.20 sıralarında alınmaya başlandı ve 23.45'e kadar sürdü. Dilan Polat'a 26, Engin Polat'a ise 40 sayfalık sorular yöneltildi.

ADLİYEYE SEVK

Dilan ve Engin Polat dahil olmak üzere 18 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye getirildi. Kara para aklama iddialarıyla ilgili soruşturma devam ediyor.

Editör: İsa Aslantaş