Kahramanmaraş’ın önceki dönem Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi şehrin sevilen doktorlarından Ahmet Karslıoğlu Ankara’dan gelerek CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ile birlikte esnaf ziyaretine katıldı.

“Öztunç’a destek olmak için geldim”

Ankara’dan milletvekili adayı Ali Öztunç’a destek olmak için Kahramanmaraş’a gelen Ahmet Karslıoğlu ise, “Daha önce 20 yıl Kahramanmaraş’ta yaşayan bir insan olarak halkın CHP ve Ali Öztunç’a karşı bir sempatiğinin olduğunu gözlemliyorum. Ülkemizde malum enflasyon yüksekliği, ekonomik zorluklar ve bir çok alanlarda sorunlar var halkımızın bu bilinçle Cumhuriyet Halk Partisine ve millet ittifakına oy vermelerini talep ediyorum.” Dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ise, tek gündemlerinin şehri yeniden yağa kaldırmak olduğunu söyledi.

Yerel seçimlerin nabzı: Muharrem İnce İstanbul'a aday mı olacak? Yerel seçimlerin nabzı: Muharrem İnce İstanbul'a aday mı olacak?

“Elimizden gelen gayreti gösteriyoruz”

Vatandaşların beklentilerine değinen Öztunç,  “Bugün kapalı çarşıdaydık. Depremin yaralarını sarmak gerekiyor. Seçim, siyaset havası yok. Daha çok depremle alakalı beklentiler var. Zor bir süreç geçiriyoruz. Şehri yeniden ayağa kaldırmamız gerekiyor. Kapalı çarşının ayakta durması bizim için mutluluk verici bir olay. En azından alışveriş yapılabilen bir ortam oluşmuş durumda. Yavaş yavaş insanlar kendine gelmeye başlamış durumda. Vatandaşların bizden beklentisi şehrin yeniden ayağa kaldırılmasıdır.” diye konuştu.

 “Sandıkta vatandaşlarımız gereğini yapacaktır”

Şehir için üzerine düşeni yaptığını belirten milletvekili adayı Ali Öztunç, “Deprem sonrası Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Mansur Yavaş’ı özel olarak şehrimize davet etmiştim. Şuanda şehrimizde 500’e yakın personeliyle çalışıyor. Daha bugün 400 bin litre sıvı gübre dağıtımı yaptılar. KASKİ’nin neredeyse bütün işlerini ASKİ gerçekleştirdi. Biz belediye başkanımızla birlikte üzerimize düşeni yapıyoruz. Seçim zamanı değil, her zaman yurttaşlarımızın arasında olmak lazım. Bu süreçte siyaset yapmak istemiyoruz. Sandığa gidince vatandaşlarımız gereğini yapacaktır.” İfadelerine yer verdi.