Eğitim öğretimi aksatmayan cefakâr öğretmenler!

Eğitim öğretimi aksatmayan cefakâr öğretmenler!

Son günlerde etkisini gösteren kar yağışları birçok yerde eğitimi olumsuz etkilerken Türkoğlu ilçesine bağlı Çakıroğlu Mahallesinde yarım metrelik kara rağmen eğitim devam ediyor.


Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesine bağlı Çakıroğlu Mahallesinde kar yağışı birkaç gündür etkili oluyor. Kar kalınlığının yarım metreye ulaştığı mahalle yolunun kapanmaması için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi çalışmalarına devam ediyor. Ancak yükseltinin 1300 metreyi bulduğu yol güzergâhında yağışların devam etmesi ve buzlanma sebebiyle zaman zaman ulaşım aksayabiliyor. Bu durumdan en çok mahallede görev yapan öğretmenler etkileniyor.


Özellikle sabah saatlerinde buzlanma sebebiyle araçların yolda kalmasında iş yine öğretmenlere düşüyor. Araçlarından inen öğretmenlerden kimi araç lastiklerine zincir takarken kimisi de aracı itiyor. Ve Türkoğlu ilçesine yaklaşık otuz kilometre uzaklıktaki mahalleye ulaşım böylece sağlanıyor. 


Tüm bu zorluklar ise kar ve soğuğa rağmen Çakıroğlu İlk ve Orta Okulunda öğrenim gören 170 öğrencinin derslerinden geri kalmaması için.


Çakıroğlu Derneğinden Öğretmenlere Teşekkür


Çakıroğlu Derneği Başkanı Muhammet Kamalak, sosyal medyadan öğretmenlerin fotoğraflarını paylaşarak, teşekkür etti. Paylaşımda, "Bu insanları tanıyor musunuz?  Hiçbiri bizim köylü değil ama bizim köye gelmeye çalışıyorlar. Onlar köyde görev yapan öğretmenler, bizim geleceğimiz olan çocuklarımız eğitimlerinde geri kalmasın diye karda kışta köye gelmek için uğraşıyorlar. Öğrencilerimizin eğitim öğretimini aksatmayan cefakâr öğretmenlerimize çok teşekkür ederim." ifadelerine yer verdi.


 


 

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63