Kahramanmaraş dahil tüm valiliklere talimat gönderildi! 'Okul saatleri değişebilir...'

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Kahramanmaraş dahil tüm valiliklere okul saatleri ve mesai saatlerine ilişkin talimat gönderildiğini ifade ederek "Valiliklere bir talimat gönderip, okul saatleri ve mesai saatleri ile ilgili düzenleme yapılmasını istedik. Edirne ile Kars'ın eğitim ve mesai saatleri aynı olacak diye bir şart yok. Benim bildiğim kadarıyla da İstanbul'da eğitim saatleri 8:30, 9.00 civarına kadar çekildi' diye konuştu.

Kahramanmaraş dahil tüm valiliklere talimat gönderildi! 'Okul saatleri değişebilir...'

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez 81 valiliğe okul saatleri ve mesai saatlerine ilişkin talimat gönderildiğini belirterek "Okul saati illere göre değişebilir' ifadelerine yer verdi.

Enerji fiyatlarının ucuzlaması hangi kriterlere bağlı? Nükleer enerji atılımıyla Türkiye'de neler değişecek? İklim değişikliği, enerji verimliliği ve Türkiye'nin stratejik enerji planı…

İşte Bakan Dönmez'in açıklamalarından satır başları:

Bugün gün içerisinde Antalya ve Isparta'da yaşanan doğal felaketler nedeniyle enerji verilemeyen yer kalmayacak.

Yaz saati uygulamasında 2 yıl önce böyle bir karar almıştık. Bu kararın neden verildiğine dair gerekçe bulamadık. Bizim yapmış olduğumuz çalışmalar, kalıcı yaz saati uygulamasının daha verimli olacağını biliyorduk. Ancak biz bu konuyu İstanbul Teknik Üniversitesine çalışma yaptırdık. Sonuçlar kalıcı yaz saati uygulamasının enerji verimliliği bakımından daha iyi olacağını gördük.
Okul saati illere göre değişebilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63