Vali Güvençer "Karanlığa Işık Yak"tı..

Vali Güvençer

Vali Güvençer'den Döngele Ortaokuluna 3000 liralık kitap desteği.


12-21 Aralık 2014 tarihleri arasında Kahramanmaraş fuar merkezinde düzenlenen "Kahramanmaraş Kültür ve Kitap" fuarında Döngele ortaokulu öğretmenlerinden Türkçe Öğretmeni Emine Alkan, İngilizce Öğretmeni Fatma Tuğ ve Rehberlik öğretmeni Merve Aksüngü Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer ile tanışma ve sohbet imkanı bulunca, okullarının unutulmuşluk içinde olduğundan  ve öğrencilerine farklı pencereler açacak bir kütüphane oluşturmak üzere yola çıktıklarından bu amaçla "Karanlığa Işık Yak" isimli kitap toplama kampanyası yürüttüklerinden bahsettiler ve Vali Mustafa Hakan Güvençer'den bu kampanyaya destek olmasını istediler.
Vali Güvençer, bu fedakar öğretmenlerin taleplerine duyarsız kalmayarak okula 3000 liralık kitap bağışında bulundu. Valinin bu duyarlılığı karşısında öğretmenler büyük mutluluk yaşadı. Aynı zamanda İşler Kitap Kırtasiye Genel Müdürü Vali bey'in kitap bağışı üzerine okula kaynak kitap gönderme sözü verdi.
Daha önce de Döngele ortaokulunun sosyal medyada yapmış olduğu isteklere Kahramanmaraş'ın online yardım platformu Mutlu Ol Yeter'de destek olarak okul kütüphanesinin büyümesi ve öğrencilerin mutlu olmasına destek vermişti.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2014, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63