Depremzede ailenin kızı Sevda Göksu bulundu Depremzede ailenin kızı Sevda Göksu bulundu

İstanbul Başakşehir'de, 3 aylık hamile öğretmenin çocuğunu sınıfa bırakma talebi reddedildi. Yaşanan olayda veli, öğretmene hakarette bulunup darbetti. Güvenlik görevlisine de saldıran veli, tutuklandı.

HACI ALİ OSMAN GÜL İLKOKULU'NDA ŞOK YAŞANDI

Başakşehir'deki Hacı Ali Osman Gül İlkokulu'nda, 13 Aralık'ta meydana gelen olayda, veli M.Ö., çocuğunu sınıfa bırakma talebi reddedilen hamile öğretmen E.Ç'ye saldırdı.

VELİNİN ŞİDDETİ KAMERALARA YANSIDI

Veli, okula izinsiz giriş yaparak sınıfta öğrencilerin önünde öğretmene hakaretlerde bulundu. Güvenlik görevlisi R.Ç'ye de yumruk atan saldırgan velinin eylemi, güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

YAŞANAN OLAYIN ARKA PLANI

Polis ekipleri yaptıkları incelemede, öğrencisinin gelişim ve eğitim süreçlerinden kaynaklı veli ile öğretmen arasında süregelen bir anlaşmazlığın olduğunu tespit etti. Velinin, çocuğunun disleksi olabileceği bilgisini kabul etmemesi nedeniyle anlaşmazlık yaşandığı ortaya çıktı.

OKUL MÜDÜRLÜĞÜNÜN ALDIĞI TEDBİRLER

Velinin çocuğunu sürekli geç getirmesi ve sınıfa girmek istemesi üzerine okul müdürlüğü, Bakanlık uygulamaları doğrultusunda randevusuz alınmamasına karar verdi. Bu kararı öğrenen veli, olay günü öfkeyle sınıfa dalarak öğretmeni ve öğrencileri darp etti.

VELİ TUTUKLANDI

Saldırının ardından öğretmen ve güvenlik görevlisi tarafından şikayet edilen veli M.Ö., İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından evinde yakalanarak gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüpheli, "görevli memura mukavemet", "kasten yaralama", "hakaret" ve "tehdit" suçlarından tutuklandı.

EĞİTİM BİR-SEN'DEN KINAMA

Eğitim Bir-Sen, okul önünde düzenlediği basın açıklamasında saldırıyı kınayarak, öğretmenin yanında olduklarını belirtti.