Diyarbakır'da KÜRDSİAD için başvuru

Diyarbakır'da KÜRDSİAD için başvuru

Diyarbakır'da bir grup iş adamı, Kürdistan Sanayici ve İşadamları Derneği'ni kurmak amacıyla valiliğe başvurdu.


Diyarbakır'da bir grup iş adamı, Kürdistan Sanayici ve İşadamları Derneği'ni (KÜRDSİAD) kurmak için Valililik Dernekler Masası'na başvuruda bulundu.


KÜRDSİAD'ın kurucu başkanı Abdulbaki Karadeniz, başvuru dilekçesini verdikten sonra Valilik önünde yaptığı açıklamada, derneğin kuruluşunu gerçekleştirdiklerini, şu anda derneğin tüzel kişiliğinin başladığını söyledi.


"Kürdistan'da yaşayan ve iş hayatında olan sanayicilerle bu çalışmaları yürüteceğiz. Kuruluş amacımız kimlik, kültür, dil esaslı markaların oluşturulması ve Kürdistani duyguları olan Kürdistan sanayisi ve ekonomisine katkıda bulunmak isteyen arkadaşlarla bu çalışmaları birlikte yürütmek" diyen Karadeniz, kurucu üye olarak 9 kişinin müracaatı gerçekleştirdiğini bildirdi.


Derneğin tüzel kişiliğini kazandıktan sonra çalışmalarına başlayacaklarını kaydeden Karadeniz, "Kürdistan'da ve Türkiye'de kendini Kürt hisseden herkes bizim üyemiz olabilir. Valiliğin Dernekler Masası'na başvurduk. Onlar ilgili mercilere gönderecek, İçişleri Bakanlığı'ndan görüş alacaklar" diye konuştu.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2014, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66