Özgür Özel'den sokak hayvanları teklifine eleştiri: Uyutmak katletmektir Özgür Özel'den sokak hayvanları teklifine eleştiri: Uyutmak katletmektir

MESDER'DE "TÜRKÇENİN RESMİ DİL İLAN EDİLİŞİNİN 747. YIL DÖNÜMÜNDE TÜRKÇEYE SAYGİ" PROGRAMI

Mesder Kahramanmaraş Edebiyat ve Sanat Derneği'nde, eğitimci yazar Ramazan Avcı'nın sunumuyla "Türkçenin Resmi Dil İlan Edilişinin 747. Yıl Dönümünde Türkçeye Saygı" programı düzenlendi. 

Mesder Edebiyat Programları çerçevesinde tertiplenen programda konuşmacı araştırmacı yazar Ramazan Avcı, Türk dilinin zenginliğinden bahsederek, Türkçenin tarihi süreç içinde  yabancı dil özentileriyle Türk dilini olumsuz etkilediğini anlattı. Günlük hayatta bilerek ya da bilmeyerek dilimize yapılan tahrifatın Türçenin gen yapısını bozduğunu ifade ederek dilimize sahip çıkmamız gerektiğini vurguladı. 
Programın izleyicileri arasında Kahramanmaraş Vali Yardımcısı sayın Ekrem Ender Erhun'da vardı. Yaptığı konuşmada, dilimizi korumak için önce kendimize olan özgüvenin olması gerektiğini, bu özgüven güçle birleştiğinde umulur ki biz yabancıları değil başkaları bizim dilimizi kullanacaklar, diye konuşmacı Ramazan Avcı'ya Mesder'e ve katılımcılara teşekkür ederek bu gibi toplantılarla konunun gündemde tutulmasının önemine vurgu yaptı. 
Menderes dernek başkanı Ali Avgın bu gibi edebiyat programlarının devam edeceğini belirterek çok sayıda akademisyen ve şair yazarın katılımıyla gerçekleşen program soru cevap bölümü ardından toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Whatsapp Image 2024 05 11 At 16.30.38