KATSO'da meslek grubu seçimleri

KATSO'da meslek grubu seçimleri

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) meslek grubu seçimleri başladı. Yeniden aday olan oda başkanı Mehmet Balduk, yeni dönemde ticaret ve turizme önem vereceklerini söyledi.

Bugün sabah saatlerinde başlayan seçimlerde odaya kayıtlı üyeler, oluşturulan 30 sandıkta oy kullanma işlemine başladı. Oda seçimleri 2 turlu olarak gerçekleşecek. Öncelikle bugün yapılan seçimlerde meslek grupları içinden meslek komiteleri üyeleri ve meclis üyeleri belirlenecek. KATSO bünyesinde önceki dönem 20 meslek komitesinde 132 meclis ve meslek komitesi üyesi bulurken, yeni dönemde NACE standartlarına göre 30 meslek komitesinde 184 üye olacak. İkinci turda ise 77 kişiden oluşacak olan yeni meclis toplanarak başkan ve yönetim kurulu üyelerini seçecek.

KATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Balduk yaptığı açıklamada, seçimlere tek liste halinde gittiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Bugün meslek komiteleri ve 77 kişilik meclis üyesi seçilecek. Daha önce 56 olan meclis üyesi sayısı 77’ye çıktı. İnşallah seçilen arkadaşlarımız Kahramanmaraş’a, Türkiye’ye ve kendi sektörlerine faydalı olurlar. Eğer meslek komiteleri düzgün çalışılırsa daha faydalı olur diye düşünüyorum” dedi. Yeni dönemde Kahramanmaraş’ta ticareti ve turizmi canlandırmaya çalışacaklarını kaydeden Balduk, şehrin sanayide belirli bir noktaya geldiğini ancak ticarette ve turizmde istenilen noktada bulunmadığını ifade etti. Balduk, “Kahramanmaraş’a giren yabancı sayısı çok az. Bunu da artırabilmemiz için turizmi devreye almamız gerekiyor, tarihi dokuyu ortaya çıkarmamız gerekiyor. Eğer siz kente giren sayısını artırırsanız ticareti de tetiklemiş olursunuz. Yeni dönemde bunu yapmaya çalışacağız.” (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2009, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63