Kahramanmaraş'ta, Şefkat Elçileri Topluluğu tarafından Çakallıhasanağa Mahallesi'nde Hacı Mehmet Narlı İlk ve Orta Okulu içerisinde 'Deprem Şehidi Cemal Toman Kütüphanesi' açıldı.

Açılışa Türkoğlu Kaymakamı Mustafa Nevzat Mercan, Türkoğlu Belediye Başkanı Mehmet Karaca, İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Mustafa Kemal Hakverdi, Türkoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çelik ve katılımcılar katıldı.

Kütüphane, hayırsever iş adamı Cemal Toman'ın anısına, oğlu Muhammed Toman tarafından yaptırıldı.

Kirişci'den Yerel Seçim Değerlendirmesi: Kahramanmaraş'ta Siyasi Dengeler Neleri İşaret Ediyor? Kirişci'den Yerel Seçim Değerlendirmesi: Kahramanmaraş'ta Siyasi Dengeler Neleri İşaret Ediyor?

Törende konuşan Türkoğlu Belediye Başkanı Mehmet Karaca, Cemal Toman'ın vefatının ardından oğlu Muhammed Toman tarafından yapılan bu anlamlı eserden dolayı teşekkür etti.

Karaca, "Hayırlı evlatlar, babalarının adlarını yaşatmak için güzel işler yapıyorlar. Bu kütüphane de bunun en güzel örneklerinden biri. Bu kütüphanelerin sayısının artması için biz de elimizden geleni yapacağız." dedi.

Şefkat Elçileri Topluluğu Kurucu Başkanı Ahmet Bilgiç ise yaptığı konuşmada, kütüphanenin şehit Cemal Toman'nın adına açıldığını ve şehidin oğlunun da bu projeye büyük katkı sağladığını söyledi.

Bilgiç, "Bu kütüphanenin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bu kütüphane, şehidimizin anısını yaşatacak ve çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunacak." diye konuştu.

Açılış programında, şehit Cemal Toman'nın anısına saygı duruşu yapıldı ve Kuran-ı Kerim okundu. Törenden sonra katılımcılar, kütüphaneyi gezerek kitaplara göz attılar.