MEDYA: ATV ve Sabah gazetesi satılıyor!..

MEDYA: ATV ve Sabah gazetesi satılıyor!..

ATV ve Sabah'ın satışı için harekete geçildi. ATV ve Sabah Gazetesi'nin satışı için Goldman Sachs yetkilendirildi. İlk teklifler 18 Ocak'a kadar alınacak.Çalık Holding bünyesindeki Turkuvaz Medya Grubu'nun sahibi olduğu ATV televizyonu ve Sabah Gazetesi'nin satışı için yatırım bankası Goldman Sachs yetkilendirildi.

Konuya yakın kaynakların Reuters'a verdiği bilgiye göre, ATV ve Sabah Gazetesi için ilk teklifler 18 Ocak'a kadar alınacak.

İlgilenen gruplar arasında özel sermaye yatırım fonları Texas Pasific Group (TPG), KKR Co ile Time Warner Group ve Alman RTL'in de yer aldığını söyleyen bir kaynak, "İstenen fiyat EBITDA'nın (faiz, vergi ve amortisman öncesi kâr) 15 katı civarında ki, bu oldukça yüksek bir rakam. İlk teklifler 18 Ocak'a kadar alınacak ardından da due diligence süreci başlayacak" dedi.

1.1 MİLYAR DOLARA SATIN ALDIAralık 2007'de Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun satışa çıkardığı Sabah-ATV ihalesini 1.1 milyar dolarla Çalık Grubu'nun şirketi olan Turkuvaz kazanmıştı. Devir Nisan 2008'de gerçekleşmişti.

Türkiye'de medya sektöründe yabancılar en fazlayüzde 50 hisseyesahip olabiliyor.


Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2012, 23:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner63