Zabun: "Ticaret Borsamızla birlikte şehrimizin kalkınmasına yönelik çalışacağız”

Zabun:

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun ve Yönetim Kurulu üyeleri, Ticaret Borsası Başkanı Duran Balsuyu ve yönetimi ile bir araya geldi.


Yapılan görüşmede, reel sektörün durumu ve oda ve borsa çalışmaları hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.
KMTSO Başkanı Serdar Zabun, görüşmede, Kahramanmaraş ekonomisi ve oda olarak yaptıkları çalışmalara dair bilgiler aktardı. Zabun, “Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası olarak, şehrimizde üretim ve ihracat kabiliyetinin sürekli olarak gelişmesine öncülük etmek birincil hedefimiz. İş dünyasının en büyük temsilcisi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği çatısı altında Ticaret ve Sanayi Odası olarak iş dünyasının önündeki engellerin kaldırılması için üzerimize düşeni hep birlikte yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. 2017 yılında Türkiye’nin ekonomik faaliyetleri canlandırmak için attığı adımlar, hükümetimizin reel sektöre yönelik yeni kaynakları ve özellikle Kredi Garanti Fonu ülkemiz ekonomik büyümesinde ciddi ölçüde etkili oldu. Buna ilaveten Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde odalarımızın ve borsalarımızın oluşturduğu nefes kredisi projesi ile KOBİ’lerimizin acil ihtiyaçlarına çözüm ürettik. Bu kaynak sayesinde il genelinde 226 firmamız tarafından 20 milyon lira kredi kullanıldı. Bu da, ticari canlılığa önemli bir katkı sağladı. TOBB çatısı altında Ticaret Borsamızla birlikte şehrimizin kalkınmasına yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz. Destek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kahramanmaraş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Duran Balsuyu ise, “Kahramanmaraş’ta genel olarak ekonomik durumumuz pozitif yönde gelişiyor. Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin bir an önce tamamlanarak yatırıma hazır hale gelmesini arzu ediyoruz. Sektörel anlamda alternatif olabilecek alanlar üzerinde durulması bizleri memnun ediyor. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nın savunma sanayi gibi farklı sektörlere yönelik hedeflerini biz de Ticaret Borsası olarak destekliyoruz. Kendilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2018, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63