Ekonomik krizin pençesindeki Türkiye, bir kuruyemiş devinin de iflasına sahne oldu. 200'den fazla şubesiyle kuruyemiş ve baharat sektöründe zirveye yükselen Maksul Gıda, mali zorluklar nedeniyle iflas ertesine geldi.

Konkordato Yetmedi, İflas Kararı Geldi

Son 3 yıldır mali darboğazla boğuşan Maksul Gıda, konkordato talep etmişti. Fakat mahkeme, bilirkişi raporları doğrultusunda şirketin toparlanmasının mümkün olmadığına karar verdi ve dün Maksul Gıda ile sahibi Hakan Şenol için iflas kararı verdi.

150'ye yakın şubesi kapanan şirketin, aktif olarak faaliyet yürüten 50 şubesini de kapatmaya başladı. Aylardır maaşlarını alamayan yaklaşık 200 çalışan işsizler ordusuna katıldı.

Ticaret Bakanı Bolat duyurdu: Fahiş fiyatta kapatma cezası geliyor Ticaret Bakanı Bolat duyurdu: Fahiş fiyatta kapatma cezası geliyor

İflas kararıyla birlikte Maksul Gıda'nın 150'ye yakın şubesi kapanırken, aktif faaliyet gösteren 50 şubenin de kapatılma süreci başladı. Aylardır maaşlarını alamayan yaklaşık 200 Maksul Gıda çalışanı da işsizler ordusuna katıldı.