Kahramanmaraşlılar önlemlerinizi hemen alın, 4 ilçe birden etkilenecek... 1 Ekim 2023 elektrik kesintileri Kahramanmaraşlılar önlemlerinizi hemen alın, 4 ilçe birden etkilenecek... 1 Ekim 2023 elektrik kesintileri

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde hizmet veren AKEDAŞ (Akdeniz Dağıtım AŞ), planlı bir elektrik kesintisi gerçekleştirecek. 1 Eylül 2023 tarihinde, Cumhuriyet Mahallesi'nde yapılacak olan tesis çalışması nedeniyle elektrik kesintisi uygulanacak.

KESİNTİ TARİH VE SAATİ

Elektrik kesintisi, 1 Eylül 2023 tarihinde saat 08:30 ile 14:30 arasında gerçekleştirilecektir.

AKEDAŞ yetkilileri, bu kesintinin, elektrik şebekesinde gerekli bakım ve onarım işlemlerinin yapılması için planlandığını belirtti. Kesintinin Cumhuriyet Mahallesi'nde yaşayan aboneleri etkileyeceği ve bu süre zarfında elektrik kesintisi olacağı konusunda bilgilendirme yapıldı.

cumhuriyet-mahallesi-elektrik-kesintisi

VATANDAŞLARDAN DİKKATLİ OLMALARI İSTENİYOR

Elektrik kesintisinin süresince, vatandaşların cihazlarını ve elektrikli eşyalarını korumak için gerekli önlemleri almaları önemlidir. Kesinti süresince elektrikli cihazların fişlerinin çekilmesi veya elektrik panosundan ana şalterin kapatılması tavsiye edilmektedir.

AKEDAŞ, elektrik kesintisi ile ilgili güncel bilgilere ulaşmak isteyen abonelerin 186 numaralı çağrı merkezini arayabileceklerini ve resmi internet sitesini ziyaret edebileceklerini hatırlatmaktadır. Elektrik kesintisi sonrası elektrik hizmetinin en kısa sürede normale döndürüleceği ve abonelerin herhangi bir sorun yaşamaması için gerekli önlemlerin alındığı belirtilmektedir.