Teknoloji devi Microsoft, siber saldırıya uğradığını ve müşterilerinin e-posta hesaplarının tehlikede olduğunu duyurdu. Saldırının arkasında Rusya destekli bir hacker grubunun olduğu belirtiliyor.

MÜŞTERİ MAİLLERİ DE TEHLİKE ALTINDA

Saldırganlar, Microsoft'un sistemlerine sızmayı başardı. Hem şirket çalışanlarının hem de müşterilerin e-postalarına erişim kazandı. Bu durum, hassas bilgilerin ele geçirilmiş olma ihtimalini de beraberinde getiriyor.

Microsoft

MİCROSOFT SALDIRIYI DOĞRULADI

Microsoft, siber saldırıyı doğruladı. Müşterilerini e-postalarını değiştirmeleri ve hesaplarının güvenliğini artırmaları için uyardı. Şirket ayrıca, olayla ilgili soruşturma başlattığını ve yetkililerle iş birliği yaptığını da açıkladı.

Bakan Uraloğlu son durumu açıkladı: 'Siber saldırı değil' deyip açıkladı Bakan Uraloğlu son durumu açıkladı: 'Siber saldırı değil' deyip açıkladı

RUSYA SESSİZLİĞİNİ KORUYOR

Rus hükümeti, Microsoft'un hack iddialarına herhangi bir yanıt vermedi. Microsoft ise hackerların Rusya'nın hack grubunu araştıran siber güvenlik uzmanlarını hedef aldığını ifade etti.

BU İLK SALDIRI DEĞİL

Bu yılın başlarında benzer bir saldırı daha yaşanmıştı. Ocak 2024'te Microsoft, bir Rus hacker grubunun kurumsal ağlarına sızarak personel hesaplarından e-posta ve belgeleri çaldığını kabul etmişti.

SİBER GÜVENLİK TEHDİT ALTINDA

Microsoft'a düzenlenen bu saldırı, siber güvenliğin günümüzde ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Herkesin kişisel bilgilerini ve hesaplarını korumak için gerekli önlemleri alması gerekiyor.

Editör: İsa Aslantaş