Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesine bağlı 5 Nisan Mahallesi'nde yaşayan 48 yaşındaki Hatice İnekçi, 29 yıllık evliliğinde 27 yıldır "anne" kelimesine hasret olduğunu belirtti.

İnekçi, doğuştan işitme ve konuşma engelli olan, ayrıca görme yetileri de azalan iki evladı Semanur (27) ve Sefa (24) ile ilgileniyor.

"ÇARESİZİM, ANNE KELİMESİNİ HİÇ DUYMADIM"

Anne Hatice İnekçi, evlatlarına bakmanın ona mutluluk verdiğini ifade ederek, "İki tane engelli çocuğum var. İkisi de konuşamıyor, duyamıyor ve görme yetileri yüzde 40. Görme yetileri her yıl düşüyor. Bir anne olarak çaresizim. Gün içinde onların yemekleri ile temizlikleri ile uğraşıyorum. Onlarla bol bol vakit geçiriyorum. Onları bırakıp dışarı çıkamıyorum. Evin içinde kendi dilimiz, kendi hareketlerimiz var ve o şekilde anlaşabiliyoruz. Bazen kalkıp gösteriyorlar. Yazmaya çalışıyorlar, onu anlamaya çalışıyorum, eksik de olsa anlatmaya çalışıyorlar bana. Ben tansiyon hastasıyım ama buna rağmen evlatlarıma bakmaya çalışıyorum" şeklinde konuştu.

BBP'den Dulkadiroğlu'nda miting gibi SKM açılışı BBP'den Dulkadiroğlu'nda miting gibi SKM açılışı

AW114902_04

"ANNE KELİMESİNİ HİÇ DUYAMADIM, HİSSEDEMEDİM"

Evlatlarına bakmanın onun için mutluluk kaynağı olduğunu vurgulayan İnekçi, "Ben bir anne olarak evlatlarıma bakmakla mutluyum. Anne kelimesini duymak çok güzel bir duyguydu ama ben hiçbir zaman duyamadım. Beni sadece engelli çocuğu olan anlar. Eşim baba kelimesini duymadı, ben de anne kelimesini duymadım. Ben 29 yıllık evliyim. 27 yıldır anne kelimesini hiç duymadım, hiç hissetmedim. Anne kelimesini duymak istiyorum" dedi.