Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesine bağlı Yeşilyöre Mahallesi'nde bir evin bahçesinde, kış mevsimine rağmen meyve veren bir incir ağacı, çevre sakinlerini şaşırttı.

MEVSİMİ DIŞINDA MEYVE VEREN İNCİR AĞACI!

Soğuk hava koşullarına dayanıklılığıyla bilinen incir ağacı, yapraklarını dökmesine rağmen beklenmedik bir şekilde meyve verdi. Normalde dayanıklılığı ile bilinen incir ağacının ocak ayında meyve vermesi, mahalle sakinlerini hayrete düşürdü.

ocak-ayinda-incir

VATANDAŞLAR, ŞAŞIRTTIĞI KIŞ MEVSİMİNDE İNCİR YEMENİN KEYFİNİ ÇIKARIYOR!

Yeşilyöre Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar, ocak ayında dalından koparılan taze incirleri yemekten büyük bir keyif aldıklarını belirtti.

Kahramanmaraş'ta Yol Sorunu Çözülüyor: Başkonuş Caddesi Asfalt Yenileniyor! Kahramanmaraş'ta Yol Sorunu Çözülüyor: Başkonuş Caddesi Asfalt Yenileniyor!

Yağmur sonrası yapraklarını dökmeye başlayan incir ağacının, şaşırtıcı bir şekilde meyve vermeye devam etmesi, mahalle sakinleri arasında konuşulan bir konu haline geldi.

incir-agaci-ocak-ayinda-meyve-verdi

DOĞA HARİKASI İNCİR AĞACI, BEKLENMEDİK MESAİDE

Ocak ayında dahi meyve veren incir ağacı, doğanın beklenmedik bir harikası olarak değerlendirildi. Mahalle sakinleri, bu olağanüstü olayın ardında yatan sebepleri merak ederken, incir ağacının kış mevsiminde bile meyve vermeye devam etmesi, doğa ile ilgili bilimsel bir merakı da beraberinde getirdi.