Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin TBMM Grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın konuşmasında, Cumhuriyet Halk Partisi'nin eski genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yakın zaman önce açtığı ofisine atıfta bulunarak çeşitli değerlendirmelerde bulundu.

KILIÇDAROĞLU'NUN OFİS AÇMASI

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun ofis açmasına ilişkin şu sözleri sarf etti: "Bugün recmettikleri sabık genel başkanları ofis açmış galiba, orada inşallah mutfağı da unutmamıştır. Daha 5-6 ay önce yere göğe sığdıramayan bunlardan başkası değildi. Kimin kime ihanet ettiği bizim meselemiz değildir. Türkiye'yi yönetmeye aday gördükleri genel başkanlarını günah keçisi ilan etmeleri bizi ilgilendirmez. Hatta genel başkanlık koltuğunda oturan yeni şahsın selefi gibi çarkçı olması da bizi alakadar etmez."

TV100 Yazarı 'Abdullah Gül Parti Kuruyor Dedi’ ve Tarih Verdi TV100 Yazarı 'Abdullah Gül Parti Kuruyor Dedi’ ve Tarih Verdi

CHP'DEKİ DEĞİŞİM SÜRECİ

CHP'de 14 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından başlayan kaos, 4-5 Kasım tarihindeki CHP Kurultayı'nda sona erdi. Kılıçdaroğlu'nun uzun süre liderlik ettiği partideki görevini devretmesinin ardından, yeni Genel Başkan olarak Özgür Özel seçildi.

13,5 yıldır CHP Genel Başkanlığı koltuğunda oturan Kılıçdaroğlu'nun siyasetteki geleceği ise merak konusu olmaya devam ediyor.

Kılıçdaroğlu'nun Ankara ve İstanbul'da ofis açacağı ve siyasette aktif rol almayı sürdüreceği belirtiliyor.

Editör: İsa Aslantaş