Erzincan İliç'te 13 Şubat'ta meydana gelen toprak kaymasında kaybolan işçilerden birinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Arama kurtarma çalışmaları devam ederken, kayıp 7 işçi için umutlar tükenmedi.

TOPRAK ALTINDAKİ OTOMOBİLDE CESET BULUNDU

İliç ilçesindeki altın madeni sahasında 13 Şubat'ta meydana gelen trajik toprak kaymasının ardından, bölgede yapılan arama çalışmalarında toprak altında bir otomobil bulundu. Otomobilin içerisinden bir işçinin cansız bedeni çıkarıldı.

Olay yerine gelen cumhuriyet savcısı inceleme başlatırken, AFAD ekipleri de bulunan otomobilin kurtarılması için çalışmalarını sürdürüyor.

7 İŞÇİ İÇİN ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Toprak kaymasında hayatını kaybeden 9 işçiden 2'sinin cansız bedenine ulaşılırken, 7 işçi için arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam ediyor. Bölgede umutlar tükenmedi, ekipler kayıp işçileri bulmak için yoğun çaba sarf ediyor.

Çevreye Duyarlı Meclis: Damacana Su Yerine Şebeke Suyu Kullanılıyor Çevreye Duyarlı Meclis: Damacana Su Yerine Şebeke Suyu Kullanılıyor

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANI ALPARSLAN BAYRAKTAR ACI HABERLERİ DUYURDU

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla acı haberi duyurdu. Bayraktar, "Erzincan İliç'te maden sahasında meydana gelen heyelanda ilk günden bu yana aralıksız olarak devam eden arama çalışmaları neticesinde bu sabah bir işçi kardeşimize daha ulaştık. Kardeşimize Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Tüm canlarımıza ulaşana kadar yoğun çalışmalarımıza devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

TOPRAK KAYMASI NASIL GERÇEKLEŞTİ?

Anagold Madencilik'in 2010 yılı Aralık ayından itibaren altın üretimi yaptığı Çöpler Madeni'nde 13 Şubat Salı günü saat 14.30 sıralarında devasa bir toprak kayması meydana gelmişti. Hacmi 10 milyon metreküp olarak hesaplanan bir kütlenin kaydığı belirtilmişti. Maden ocağındaki 9 işçi bu kütlenin altında kalmıştı.