Timur Cihantimur'un Davasında Flaş Karar: Tutukluluk Sürüyor Timur Cihantimur'un Davasında Flaş Karar: Tutukluluk Sürüyor

Korkunç cinayet  Muğla Menteşe’nin Düğerek Mahallesinde 19 Mayıs’ta yaşandı. Oto elektrikçi Hasan Bulut ile dini nikahlı eşi Hanife Yılmaz, evin bahçesinde tartışmaya başladı. Gerçeği saklamaları için üvey babaları tarafından tehdit edilen Yılmaz’ın çocukları C.A. ile H. A. korkunç olayı anlattı. Çocuklar sorgusunda tartışmanın büyümesi üzerine Bulut’un eşine hitaben  ‘seni de evi de yakarım’ dediğini söyledi.

EŞİNİ ATEŞE VERDİ, GÜLEREK SEYRETTİ

Ardından gözü dönmüş cani koca Bulut, Yılmaz’ı üzerine benzin dökerek ateşe verdi. Vücudunu alevler saran çaresiz kadın yardım çığlıkları attı. Annelerinin çığlığı üzerine bahçeye çıktıklarını belirten C.A. ile H.A., annelerini yanar vaziyette gördü. Çocuklar, üvey babaları Bulut’un annelerinin yanışını gülümseyerek izlediğini gördüklerini ancak gerçeği saklamaları için tehdit edildiklerini belirtti.

CANİ KOCA TUTUKLANDI

Vücudunda 2. ve 3. derece yanıklar oluşan Yılmaz, tedavi için kaldırıldığı İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 23 Mayıs’ta hayatını kaybetti. Karısını yakarak öldüren cani koca Bulut, 22 Mayıs’ta yakalanarak gözaltına alındı. Olayla ilgili genişletilen soruşturma kapsamında cinayeti işlediği netleştirilen Bulut, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

(Kaynak: Sabah)

Editör: İsa Aslantaş