18 yaşındaki Rabia Sude Gezen, 27 Mart'tan beri kayıp. Ailesi, internette tanıştığı bir kişiyle Konya'ya geldiğini ve Selen Yıldız isimli bu kişi tarafından "manipüle" edildiğini öne sürüyor.

Sude'nin annesi Ayşegül Gülcüm, canlı yayında gözyaşlarına boğularak kızının bulunması için yardım istedi. Gülcüm, kızının Selen Yıldız tarafından "kötü yola" sürüklendiğini ve "hayatının mahvolduğunu" savundu.

SUDE'NİN NEREDE OLDUĞU BİLİNMİYOR

Sude'nin 27 Mart'tan sonra telefonunu ve Instagram hesabını kapattığı belirtildi. Ailesi, son olarak TikTok hesabından da bir paylaşım yaptığını ancak o hesabın da kapatıldığını ifade etti.

ANNE VE KIZI CANLI YAYINDA TARTIŞTI

Yayına bağlanan Sude, annesinin iddialarını reddetti ve "gayet iyi olduğunu" söyledi. Annesi ise kızının "baskı altında olduğunu" ve "gerçekleri söylemediğini" savundu.

SELEN YILDIZ KİMDİR?

Sude'nin internette tanıştığı ve Konya'ya gelmesine neden olduğu öne sürülen Selen Yıldız hakkında fazla bilgi bilinmiyor. Ailesi, Yıldız'ın "kötü bir geçmişi olduğunu" ve "kızlarını kaçırdığını" iddia ediyor.

Bahçenize Bu Bitkileri Ekin, Keneleri Def Edin Bahçenize Bu Bitkileri Ekin, Keneleri Def Edin

YETKİLİLERDEN YARDIM TALEBİ

Aile, Sude'nin bulunması için yetkililerden yardım talep etti.

YAYIN SONRASI TEPKİLER

Canlı yayının ardından sosyal medyada birçok kişi Sude'nin bulunması için yardım çağrısında bulundu. #SudeGezeniBulunsun hashtag'i Twitter'da trend oldu.