Eyüpsultan'da 1 Mart'ta meydana gelen feci kazada hayatını kaybeden Oğuz Murat Aci'nin ölümüne sebep olan 17 yaşındaki T.C. ve annesi Eylem Tok, kazanın ardından Mısır'a ve sonrasında ABD'ye kaçmıştı. Kazayla ilgili soruşturmada tutuklanan tek sanık Ayşe Ceren Saltoğlu ise dün tahliye edildi.

KAZA VE KAÇIŞ

1 Mart 2024'te saat 23.50 sıralarında Eyüpsultan'da 34 EEG 06 plakalı otomobil, yol kenarında arıza yapan ATV'yi tamir etmeye çalışanlara çarpmış ve kazada Oğuz Murat Aci hayatını kaybetmişti. Kazada 4 kişi de yaralanmıştı.

Kazanın ardından 17 yaşındaki T.C., annesi Eylem Tok tarafından önce Mısır'a, ardından da ABD'ye kaçırıldı.

SORUŞTURMA VE TUTUKLAMALAR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada, anne Eylem Tok hakkında 2 Mart 2024 tarihinde "suçluyu kayırma" suçundan, oğlu T.C. hakkında ise "bir kişinin ölümü ile birlikte birden fazla kişinin yaralanmasına sebebiyet vermek" suçundan yakalama kararı çıkarıldı. Ayrıca kırmızı bülten talebi hazırlanarak Adalet Bakanlığı'na gönderildi.

Soruşturma kapsamında Eylem Tok ve oğlu T.C.'yi havalimanına götüren Ayşe Ceren Saltoğlu, 12 Mart'ta tutuklanmıştı. Baba Bülent Cihantimur hakkında ise önce yurt dışına çıkış yasağı konulmuş, 15 Mart'ta "suçluyu kayırma" suçundan ifadesi alındıktan sonra en yakın polis merkezine imza atması şartıyla serbest bırakılmıştı.

TAHLİYE KARARI

İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği tarafından soruşturmanın tek tutuklu sanığı Ayşe Ceren Saltoğlu'nun dün tahliye edildiği ortaya çıktı.

Eurovision Şampiyonu Nemo’dan Bahçeli'yi Kızdıracak Türkiye Mesajı Eurovision Şampiyonu Nemo’dan Bahçeli'yi Kızdıracak Türkiye Mesajı

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği ve firarda olan anne ve oğlunun yakalanması için çalışmaların sürdürüldüğü öğrenildi.