Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan sosyal medya fenomenleri soruşturmasında yer alan tüm şüpheliler, vergi usul kanununa muhalefet suçundan dolayı tahliye edildi. Ancak, Dilan Polat ve diğer şüpheliler cezaevinden çıkamayacak.

Ah gençlik! Sokağa çıkma yüzünden tartıştığı dayısını katletti Ah gençlik! Sokağa çıkma yüzünden tartıştığı dayısını katletti

DİLAN POLAT VE ENGİN POLAT ÇİFTİNİN DURUMU

HalkTV'den Seyhan Avşar'ın haberine göre, Dilan ve Engin Polat çifti Kasım ayında kara para aklama, vergi usul kanununa muhalefet ve suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek suçlamalarıyla gözaltına alınmış ve hakimlikçe tutuklanmıştı. Polat çifti hakkındaki soruşturma henüz tamamlanmamışken bu ay yapılan tutukluluk incelemesinde Savcı, Dilan Polat, Engin Polat ve diğer tutuklu isimlerin vergi usul kanununa muhalefet suçundan dosyanın geldiği aşama da dikkate alınarak tahliyelerini istedi.

SAVCI: TUTUKLU KALSIN DEDİ

Savcı, örgüt kurma ve yönetme suçu ile kara para aklama suçu bakımından ise dosya üzerindeki çalışmaların devam ettiğini belirterek tutukluluklarının devamını istedi.

MAHKEME KARARI

Dosyayı inceleyen İstanbul Anadolu 6. Sulh Ceza Hakimliği, tutuklu isimlerin avukatlarını dinledikten sonra tüm şüpheliler hakkında vergi usul kanununa muhalefet suçundan tahliye kararı verdi. Suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerinin aklanması suçu bakımından ise tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.