Faizsiz evlilik kredisi, 2023 yılında hayata geçirilmeye başlayacak. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile ve Gençlik Bankası'nın kurulacağını ve bu banka aracılığıyla faizsiz evlilik kredisi verileceğini açıklamıştı. İşte bu önemli gelişmeye dair ayrıntılar:

150 BİN TL'LİK FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında faizsiz evlilik kredisi konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Faizsiz evlilik kredisi miktarının 150 bin TL olacağını duyurdu. Bu açıklama, evlenecek çiftler arasında bir dizi soruyu beraberinde getirdi. "150 bin TL evlilik kredisi çıkacak mı?", "Evlilik kredisi herkese verilecek mi?", "Evlilik kredisi faiz oranı nedir?" gibi sorular şimdi yanıt buluyor.

Fahiş fiyatlar, kuver ve servis ücreti derken bu da oldu! Görenler inanamadı... Fahiş fiyatlar, kuver ve servis ücreti derken bu da oldu! Görenler inanamadı...

evlilikkredisi-3

FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURU VE ŞARTLARI

2023 yılında faizsiz evlilik kredisi için başvuru şartları ve detayları netleşiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışmaların hızla ilerlediğini ve pilot bölgelerde uygulamanın başlayacağını belirtti. Peki, faizsiz evlilik kredisi nasıl alınır? İşte 150 bin TL'lik faizsiz evlilik kredisi hakkında merak edilenler:

FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ ŞARTLARI 2023

Şu an için yaş sınırı gibi ayrıntılar hala açıklığa kavuşmamış durumda. Ancak, faizsiz evlilik kredisinin Aile ve Gençlik Bankası üzerinden verileceği biliniyor.

150 BİN TL EVLİLİK KREDİSİ AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, evlenecek gençleri desteklemek amacıyla hazırlanan projenin tamamlandığını ve yakın bir zamanda Aile ve Gençlik Bankası ile ilgili kanun teklifini Meclis'e sunacaklarını belirtti.

Devlet gelirlerinin bir kısmının bu bankaya aktarılacağını ve gençlere faizsiz kredi imkanı sunulacağını açıkladı. Bu uygulama ilk olarak deprem bölgesinde pilot bölge olarak başlatılacak.

FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ MİKTARI

Erdoğan, yeni evlenen çiftlere faizsiz, geri ödemesiz ilk 24 ayı içeren ve toplamda 48 ay (4 yıl) vadeli olarak 150 bin TL devlet destekli evlilik kredisi verileceğini duyurdu.

Bu gelişmelerle birlikte, 2023 yılında faizsiz evlilik kredisi konusundaki meraklar giderek netleşiyor ve genç çiftler için umut verici bir destek ön plana çıkıyor.