Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, sürücülerin trafikte itfaiye aracına yol vermek için fermuar yöntemini kullandıkları anları içeren bir video paylaştı.

"FERMUAR" İLE YOL AÇTILAR

Koca, Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde meydana gelen ve 2 kişinin yaralandığı trafik kazası sonrası, sağlık ve itfaiye ekiplerinin bölgeye sevk edilmesi üzerine, bayram trafiğinde araçların itfaiyeye yol verdiği anları gösteren videoyu paylaştı.

YOL VERME İÇİN FERMUAR YÖNTEMİNİN ÖNEMİ

Bakan Koca, "Fermuar yöntemiyle bu kez, kaza yerine giden itfaiye aracının önü açıldı. Yoğun bayram trafiğinde araçlar itfaiyeye fermuar yöntemiyle yol verdi. Ambulanslara yol verilmesi için kullanılmasını ısrarla vurguladığımız fermuar yönteminin yararını bir kez daha gördük" ifadelerine yer verdi.

Yer: İzmir... Adım adım takip etti, bayat ekmek topladığı için dövdü! Yer: İzmir... Adım adım takip etti, bayat ekmek topladığı için dövdü!

KAZADA YARALANANLAR HASTANEYE KALDIRILDI

İki kişinin yaralandığı kaza sonrası ilk müdahalenin yapıldığını ve yaralıların Alaplı Devlet Hastanesine götürüldüğünü belirten Bakan Koca, kazaya karışanlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Editör: İsa Aslantaş