Türkiye'nin renkli şehirlerinden biri olan Kahramanmaraş, sonbahar mevsiminde doğanın büyüleyici renklerine ev sahipliği yapıyor.

İlçenin yüksek kesimleri, Kasım ayında adeta bir kartpostal manzarası sunuyor.

kahramanmaras-ta-sonbahar-renkleri-mest-etti_2

FIRNIZ ÇAYI'NDA DOĞAL GÜZELLİK ŞÖLENİ

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde bulunan Fırnız Çayı ve çevresi, doğal güzellikleriyle dikkat çekiyor. Özellikle yaz aylarında misafirlerini ağırlayan bölge, sonbaharın son günlerinde benzersiz bir renk şölenine dönüşüyor. Çınar ve kavak ağaçları, yaprak dökümüne başlayarak çevresine farklı renk tonlarıyla bambaşka bir atmosfer katıyor.

kahramanmaras-ta-sonbahar-renkleri-mest-etti_1

DOĞA TUTKUNLARININ VAAZGEÇİLMEZİ: FIRNIZ ÇAYI

Fırnız Çayı, doğa tutkunları ve fotoğrafçılar arasında popüler bir destinasyon haline gelmiş durumda. Doğayla iç içe yürüyüş yapmak isteyenler için ideal bir mekan olan bölge, her mevsim ilgi odağı olmayı sürdürüyor.

Doğaseverlerin gözde rotalarından biri olan Fırnız Çayı hakkında konuşan Fırat Sarıaltun, "Burası Fırnız Çayı ve soğuk suyun meşhur olduğu bir yerdir. Kavak ve çınar ağaçları ile kaplı yer dört mevsim ilgi odağı halindedir. Buranın özellikle yaz ve sonbaharı ayrı güzeldir" diyor.

Köksal, “Huzurlu Bir Bayram Diliyorum” Köksal, “Huzurlu Bir Bayram Diliyorum”

kahramanmaras-ta-sonbahar-renkleri-mest-etti_3

MEVSİMİN ZİRVESİNDE: RENKLERİN DANSI

Veli Gürocak ise, "Biz de çilek tarlamızın son hasadını yaptık. Bu aylarda yapraklar renklere dönüşür ağaçlar kendisini korumaya alır, mevsimin en güzel dönemidir" diyerek bölgedeki tarım faaliyetlerinin yanı sıra doğanın renkli dansına dikkat çekiyor.

Kahramanmaraş'ın yüksek kesimleri, sonbaharın büyülü atmosferini yaşamak isteyenleri bekliyor.

kahramanmaras-ta-sonbahar-renkleri-mest-etti_4

Editör: İsa Aslantaş