İsrail, 24 gündür süren bombardımanlarını sürdürüyor ve son dakika bilgilerine göre Gazze'nin güneyinde bulunan Türk hastanesi hedef alındı.

FİLİSTİN SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRK HASTANESİ'Nİ VURULDUĞUNU İDDİA EDİYOR

Sputnik Türkiye'nin aktardığı bilgilere göre, Filistin Sağlık Bakanlığı, Gazze'nin güneyindeki Türk hastanesinin İsrail saldırısına maruz kaldığını iddia ediyor.

TÜRK HASTANESİ DE İSRAİL SALDIRISININ HEDEFİ OLDU

Gazze Şeridi'nde süregelen İsrail bombardımanlarının bir hedefi de Türk hastaneleri gibi görünüyor. İsrail'in Gazze'ye yönelik yoğun saldırılarında, Türk hastanesinin de hedef alındığı ifade ediliyor.

Üç ülke Filistin'i devlet olarak tanıyacak! O ülkelerden flaş Filistin kararı! Üç ülke Filistin'i devlet olarak tanıyacak! O ülkelerden flaş Filistin kararı!

ÖLÜ SAYISI HIZLA ARTIYOR

İsrail'in 24 gündür süren yoğun bombardımanları sonucunda Gazze Şeridi'nde yaşamını yitirenlerin sayısı 8 bin 306'ya yükseldi.

İSRAİL SALDIRILARI İNSANLIK KRİZİNİ DERİNLEŞTİRİYOR

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, Şifa Hastanesi yakınında düzenlediği basın toplantısında İsrail'in Gazze'deki saldırılarının yarattığı yıkımı anlattı.

ÇOCUKLAR VE KADINLAR DA ÖLÜMÜN HEDEFİNDE

Kudra, 7 Ekim'den bu yana Gazze'de düzenlenen saldırılarda ölenlerin sayısının 3 bin 457'sinin çocuk, 2 bin 136'sının ise kadın olduğunu açıkladı.

HASTANELER VE AMBULANSLAR HEDEFTE

Kudra, İsrail saldırıları nedeniyle 25 hastanenin hizmet dışı kaldığını, 25 ambulansın da hedef alındığını kaydetti. Bu durumun İsrail'in hasta ve yaralıları kurtarma görevini yerine getirememesi ve yardım hareketliliğini felce uğratması anlamına geliyor. Gazze'deki insani kriz her geçen gün derinleşiyor.