Başkan erdoğan'dan kovid-19 aşı açıklaması! Kritik tarihi duyurdu!

Son dakika haberine göre, Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazını İstanbul Üsküdar'da bulunan Kerem Aydınlar Camii'nde kıldı. Başkan Erdoğan, Cuma namazı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan Çin'den 100 milyon aşı geleceğini bildirerek, "Mayıs-Haziran ayı gibi aşılamayı temenni ediyoruz." dedi.

Başkan erdoğan'dan kovid-19 aşı açıklaması! Kritik tarihi duyurdu!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazını İstanbul Üsküdar'da bulunan Kerem Aydınlar Camii'nde kıldı. Başkan Erdoğan, Cuma namazı sonrası önemli açıklamalarda bulundu.
Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;
AŞI AÇIKLAMASI

Temenni ederiz ki mayıs haziran gibi bu iş tamamlansın, bitsin. Yaz mevsimine de huzurlu bir şekilde girmiş olalım.

Biz hazırlıklarımızı yapıyoruz ve Çin'den aldığımız aşıların dışında Çin Dışişleri Bakanı ile de bunları etraflıca görüştük. İlk anlaşmada 100 milyon faz aşıydı anlaşma bunun ilk etabı 50 milyon fazdı. Şu an bu 50 milyon henüz bize ulaşmadı. Şubat sonunda bize ulaşacaktı. Dün kendilerine bunu tekrar hatırlattım. Dedim ki, sizden süratle bekletiyoruz.

Mayıs-Haziran ayı gibi aşılamayı temenni ediyoruz.


Yerli aşı çalışmalarımız devam ederken ilaç çalışmaları da devam ediyor.

GÜNEY KIBRIS'TA CAMİYE SALDIRI
Güney Kıbrıs bu tür şeyler orada yeni alıştığımız şeyler değil. Maalesef Rumlar bu tür şeyleri her zaman yapıyorlar.

İRTİCA TARTIŞMASI
Muhalefetin bu tür eleştirilerine biz alışığız. İrticai faaliyet farklı bir olay ama terörle iltisaklı olan faaliyetler ayrı bir olay. Bu bir yasal düzenleme değil, yönetmelik. Bakanlıklarımız bunları zaman zaman, ülkemizin, ordumuzun huzuru için yaparlar. Bu da bu vesile ile atılmış bir adım.İSTANBUL SÖZLEŞMESİ ELEŞTİRİLERİ
Meclis'in alacağı bir karar falan değil. Muhalefet bu işleri bilmiyor. Bilse zaten böyle bir ifadeyi de yapmazlar. Burada Cumhurbaşkanlığının adımı tamamıyla yasaldır. Bunlar birçok şeyleri karıştırıyorlar. Uluslararası anlaşmaların altında mıdır, üstünde midir, bunlar havayı bulandırmaktan başka bir şey değil. Biz bu kararımızı aldık, 3 ay sonra da bununla ilgili kararını onlar açıklayacaktır. Biz de buradan çıkmış olacağız. Bu bizimle alakalı değil, biz kararımızı verdik.

Gireriz ve girdiğimiz gibi de çıkarız. Kimse ne önünü ne arkasını karıştırmasın. Bu iş de böylece bitmiştir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63