Pazartesi günü Gümüşhane, bir depremle sarsılmış, ancak günün son saatlerinde ikinci bir sarsıntı yaşandı.

İLK DEPREM KELKİT İLÇESİNDE GERÇEKLEŞTİ (4,3 BÜYÜKLÜĞÜNDE)

Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde, dün saat 01.15'te 4,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İlk sarsıntı, bölgede önemli bir etki bırakarak Gümüşhane'nin çeşitli noktalarında hissedildi.

İKİNCİ DEPREM 22 SAAT SONRA KELKİT'TE (4,1 BÜYÜKLÜĞÜNDE)

Şoke eden iddia! Eşini görüntülü sohbet sitesinde çalıştırdı Şoke eden iddia! Eşini görüntülü sohbet sitesinde çalıştırdı

Merkez üssü yine Kelkit olan ikinci deprem, ilk sarsıntının ardından 22 saat sonra yaşandı. Bu kez depremin büyüklüğü 4,1 olarak ölçüldü. Ardışık olarak meydana gelen depremler, bölge sakinlerini endişelendirdi.

TRABZON VE BAYBURT'TA DA HİSSEDİLDİ

Sarsıntılar, Kelkit'in yanı sıra Gümüşhane kent merkezi, Bayburt ve Trabzon'dan da hissedildi. Bölgedeki halk, yaşanan depremlerle ilgili endişelerini sosyal medya üzerinden paylaştı.

VALİ TANRISEVER: "OLUMSUZ İHBAR YOK"

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, yaşanan depremlerle ilgili olarak herhangi bir olumsuz ihbarın kendilerine ulaşmadığını belirtti. Ancak yetkililer, AFAD ekipleri aracılığıyla bölgede olası hasarları değerlendirmek üzere çalışmalara başladı.

BİLİM ADAMLARI UYARIYOR: "STRES YÜKLENEBİLİR"

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Gümüşhane'deki depremlerle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Depremler küçük ama Erzincan - Bingöl arasında deprem beklediğimiz Yedisu Fayına belirli ölçüde stres yükleyebilir" uyarısında bulundu. Görür, bölgedeki sismik aktiviteyi yakından takip edenlere seslenerek, önlem almalarını tavsiye etti.