Ağrı'daki Çatışmayla İlgili Skandal İddia!

Ağrı'daki Çatışmayla İlgili Skandal İddia!

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Kadıköy mitinginde "Dün Ağrı'da bir çatışma değil, sahnesi önceden planlanmış, önceden provası yapılmış, sahte bir kurgu operasyon vardı." dedi. Kadıköy'de Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanı Selahattin Demirtaş aday tanıtım mitinginde konuştu. Demirtaş dün Ağrı'da yaşanan çatışma ile ilgili olarak, "Dün Ağrı’da bir çatışma değil, sahnesi önceden planlanmış, önceden provası yapılmış, sahte bir kurgu operasyonu vardı." dedi.


Kadıköy Meydanı'nda HDP'nin düzenlediği aday tanıtım mitingi başladı. Mitinge çok sayıda partili katıldı. HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş partisinin düzenlediği seçim mitinginde alanı dolduran partililere seslendi.
Demirtaş dün Ağrı'da yaşanan çatışma ile ilgili olarak şunları söyledi;


"Dün Ağrı’da bir çatışma değil, sahnesi önceden planlanmış, önceden provası yapılmış, sahte bir kurgu operasyonu vardı ve orada mümkün olduğunca fazla cenaze çıkarmaya çalıştılar. 15 askeri çatışma bölgesinde bırakıp terk ettiler. Bunlardan 8’i yaralıydı, yaralı. Yaralı askerleri çatışma bölgesinde bırakıp geri çekildiler. Neden? Orada o askerler yaşamını yitirsin ve ülkede AKP’nin oyları tavan yapsın diye. Ne oldu peki? HDP’li arkadaşlarımız çatışma bölgesine giderek HDP’li yönetici arkadaşlarımız yaralı askerleri oradan alıp çıkartarak, kendi elleriyle alıp çıkarttılar."


 
aktifhaber


Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2015, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63