Alman Turizm Derneği'nden Türk işadamı Acıkök'e ödül!

Alman Turizm Derneği'nden Türk işadamı Acıkök'e ödül!

Türk Alman Turizm ve Kültür Derneği'nin her sene gerçekleştirdiği 'Avrupa Başarı Ödülleri'ne belediyeler, başarılı iş adamları, dernek, vakıf ve özellikle sağlık kuruluşları, sağlık turizm hizmeti veren kurumlar katılım gösteriyor.


Uluslararası başarıların ödül ile taçlandırılacağı gala gecesiyle son bulan organizasyonda KOMED Başkanı Türk işadamı Kenan Acıkök'ün sektöre verdiği destek ve hizmetlerden dolayı ödül alacağını bildirildi.
Acıkök ödüle layık görülmesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada; "Her yıl milyonlarca turist ağırlayarak önemli oranda gelir elde eden Türkiye, medikal turizminde de iddialı hale gelme yolunda.
Dünyanın farklı ülkelerinden çok sayıda hasta tedavi için Türkiye'deki özel sağlık kuruluşlarını tercih ediyor.
Dünyaca ünlü Türk doktorları tarafından modern yöntemlerle gerçekleştirilen tıbbi operasyonlar, Avrupa ve Amerika'ya oranla Türkiye'de çok daha ucuza mal oluyor.
Türkiye, sağlık turizminin 3 ana dalı olan medikal turizm, termal turizm, yaşlı-engelli turizmine kamu düzeyinde de önemli yatırımlar yaptı.
Almanya tabanlı bir dernek olan TDTK ile iki ülke arasında köprü olacak organizasyonlarda yeni işbirliği fırsatları oluşturulması adına verimli görüşmeler yaptık.
Beni ödüle layık gören Türk Alman Turizm ve Kültür Derneği yetkililerine teşekkür ederim.
Sorumluluğumuz daha da artmıştır sektöre hizmetlerimiz artarak devam edecektir” dedi.
Sağlık turizminde uluslararası alanda yaptığı anlaşmalar, geliştirilen iş ortaklıkları ve kurulan organik bağlarla, sağlık turizminin gelişmesine önemli katkı sağlayan Kenan Acıkök hala; KOMED- Kozmetik Medikal Sağlık Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanılığı, Turk Health Tourism Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yanısıra çeşitli dernek birlik ve STK’larda önemli görevler üstlenmektedir.

(İHA)

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2015, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63