Bakan Bozkır'ın 'Paskalya Bayramı' mesajı!

Bakan Bozkır'ın 'Paskalya Bayramı' mesajı!

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, "Bu toprakların ayrılmaz bir parçası olan Hıristiyan vatandaşlarımızın Paskalya heyecanını yürekten paylaşıyor, bayram coşkusu ve sevincine ortak olduğumuzu ifade etmek istiyorum"


Bakan Bozkır, "Paskalya Bayramı" dolayısıyla yayınladığı mesajında, tüm Hıristiyan aleminin ve Hıristiyan vatandaşlarım Paskalya Bayramı'nı tebrik ederek, bu toprakların ayrılmaz bir parçası olan Hıristiyan vatandaşların Paskalya heyecanını yürekten paylaştığını, bayram coşkusu ve sevincine ortak olduğunu ifade etti.
"Milletçe sahip olduğumuz çeşitlilikler, kültür mirasımızı oluşturan en büyük zenginliğimizdir" diyen Bozkır, geçmişten geleceğe büyük bir iftiharla taşınan bu zenginliğin, Türkiye Cumhuriyeti'nin harcındaki asli unsurlardan biri olduğuna dikkat çekti.
"BU BİRLİĞİ KİMSE BOZAMAYACAK"
Bakan Bozkır, mesajında şunları kaydetti: "Tarih bizleri bu coğrafyada bir sevgi ve barış medeniyetinin mensupları haline getirmiştir.
Etnik kökeni, dili, inancı ve siyasi görüşü fark etmeksizin her bir vatandaşımız bu ülkenin asli unsurudur, birinci sınıf vatandaşıdır.
Hıristiyan vatandaşlarımız yüzyıllardır ülkemizin birliğine ve dirliğine çok büyük katkılar sağlamışlardır.
Kültürler ve medeniyetler beşiği Anadolu'nun birleştirici ruhundan beslenen bu anlayış, halkımızın tüm renkleriyle bir arada yaşama iradesinin en güzel tezahürüdür.
Paskalya Bayramı vesilesiyle bir kez daha bu birlikteliği kimsenin bozamayacağını, bu dayanışmaya hiçbir gücün kast edemeyeceğini vurgulamak istiyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, asırlar boyunca bir arada yaşadığımız Hıristiyan vatandaşlarımızın, ülkemizde bulunan yabancı misafirlerimizin ve tüm Hıristiyan dünyasının Paskalya Bayramını bir kez daha en içten duygularla tebrik ediyorum.

(İHA)

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2016, 09:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63