Bakan Ramazanoğlu, Ensar Vakfı açıklaması!

Bakan Ramazanoğlu, Ensar Vakfı açıklaması!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Ensar Vakfı'na yöneltilen cinsel istismar iddialarına ilişkin, "Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz. 


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu, Yaşlı Destek Programı (YADES) Tanıtım Toplantısı'nda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.
Ensar Vakfı'nda görevli olduğu iddia edilen sınıf öğretmeni Muammer B.
'nin cinsel istismar iddialarına ilişkin soruya Bakan Ramazanoğlu, "Çocuklara karşı her türlü şiddet, cinsel istismar, kadınlara karşı şiddet ve tecavüz bütün bunlar konusunda bugüne kadar söylediğim gibi sıfır tolerans ile hareket ediyoruz.
Gerek kanuni düzenlemelerimiz gerekse pratik uygulamalarımız da bu konuda kimseye karşı iyi hal indirimi ya da iyi hal davranışından dolayı tolerans gösterilmesi gibi ne düşüncemiz oldu, ne de bundan sonra olacak" cevabını verdi.
"BUNA BİR KERE RASTLANMIŞ OLMASI HİZMETLERİ İLE ÖN PLANA ÇIKMIŞ BİR KURUMUMUZU KARALAMAK İÇİN GEREKÇE OLAMAZ"
Özellikle çocuklar konusunda Bakanlık olarak çok hassas olduklarının altını çizen Bakan Ramazanoğlu şunları kaydetti:"Maalesef biz bütün hassasiyetimizi göstermemize rağmen toplumumuzda böyle olaylar ile karşılaşıyoruz ki bu da bir gerçeğimiz.Buna da toplumsal olarak başka bir açıdan bakmamız lazım.
Karaman'da olan konu ile ilgili olarak, vaka ortaya çıkar çıkmaz bütün vakalarda olduğu gibi hukuki açıdan bakanlığımız müdahil oldu.Ben bizzat hukukçu arkadaşlarımızı arayarak bir toplantı yaptım dedim ki 'bu olayı da takip ediyoruz, ben de takipçisiyim. Tabii ki bu olayı bizim hizmetleri ile her zaman gurur duyduğumuz bir Vakıf ile ilişkilendirilmek istendi ki bu Vakfımız da bir süre görev yapmış onun da ne kadar olduğunu vakıf çalışanları tarafından açıklandı.
Her zaman kötü niyetli insanlar, bazı işleri su istimal edebilen insanlar olabiliyor.
Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz.Biz Ensar Vakfı'nı da tanıyoruz, hizmetlerini de takdir ediyoruz, ama öteki taraftan bunu yapan kişi için de sıfır toleransla hukuki açıdan bütün takibimizi yapıyoruz.
Bu çocuklar ile ilgili bakanlığımızın rehabilitasyon ve sosyal hizmet uzmanlarımız, psikologlarımız devreye girdiler.Aileler ziyaret edildi.
Çocuklarımızın rehabilite edilebilmesi için çalışmalar başlatıldı.
Çocuklarımızın en az travma ile bu dönemi en iyi şekilde atlatabilmeleri için gerekli bütün psikolojik destekler veriliyor ve vermeye devam edeceğiz.
"
(İHA)

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 10:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Neşe Aksoy
Neşe Aksoy - 5 yıl Önce

Sema ramazanoğlu sen annesin dimi seninde çocuğun var bunun 1 kerelik olmasıyla adımıZi lekelemeyin ne demek nasıl vicdan varya bu kadarmı rahat vicdanlariniz bu tür vakıflar kurma yardım etmek maharet değil. O çocukları topluma sağlıklı bir şekilde kazandırmak mühim yazıklar olsun sizin anneliginize demek sizin çocuğunuz cinsellik istismar olsa bir kereden birsey olmicak diceksiniz herhalde dimi yürek rahat vicdan rahat hayat sizlere güzel dimi sen bakan olmayı bırak önce anneliği öğren vicdan sahibesi ol

SIRADAKİ HABER

banner66