Belediye meclis üyelikleri belli oldu!

2017 yılında AK Parti ile MHP arasında başlayan Cumhur ittifakı, 31 Mart Yerel seçimlerinde Kahramanmaraş’ta kendine karşılık buldu. Belediye Meclis üyelikleri ortak olarak hazırlanacağı ve listenin tek liste olarak çıkacağı öğrenildi.

Belediye meclis üyelikleri belli oldu!

Cumhur ve Millet ittifakı adaylarının sahaya inmesi ile ısınan siyasi atmosfer, AK Parti Genel Merkezi ile MHP Genel Merkezinin aldığı yeni bir karar ile adeta kaynama noktasına geldi. Buna göre Kahramanmaraş dahil 23 ilde Belediye Meclis üyelikleri için ortak liste yapma kararı alındı. İki partinin yetkilileri 23 il için özel çalışmaya girerken, önceki gün Kahramanmaraş’a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın ve parti kurmaylarının, yeni listeye son halini vereceği öğrenildi. 
Kulislerde gezen bir diğer iddiaya göre, listede şu an etkin konumda bulanan bazı belediye meclis üyelerinin tekrar olmayacağı ve yerlerine gelecek isimlerin de belli olduğu öne sürüldü. Mahir Ünal başkanlığında AK Parti ve MHP il, ilçe başkanlıklarının dün gece fazla mesai yaptığı ve bugün listeye son halinin verildiği bir diğer kulis haberi olurken, listenin YSK’ya 19 Şubat mesai bitimine kadar teslim edileceği öğrenildi. Listenin ise en geç 2 gün içinde kamuoyu ile paylaşılacağı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63