Büyükşehir gece nöbette, gündüz hizmette

Büyükşehir gece nöbette, gündüz hizmette

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz’da meydana gelen darbe kalkışmasına karşılık gece demokrasi nöbeti tutarken, gündüzleri de vatandaşlara hizmet götürmeye devam ediyor.


Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü’nce engelli vatandaşlara yönelik Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na ilişkin tercih işlemlerinde yardımcı oluyor.


24 Nisan 2016 tarihinde engelli vatandaşlarımız için yapılan ve en az %40 engeli raporu olan engelli vatandaşlarımızın başvurabildiği Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS)’na ait tercih işlemleri devam ediyor. ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan duyuruya göre; 13 Temmuz 2016 tarihinde başlayan ve 22 Temmuz 2016 tarihinde sona eren 2016/1 EKPSS/KURA ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme için tercih işlemleri, 29 Temmuz 2016 tarihine uzatılmış olup tercih gönderme işlemleri saat 23.59’da sona erecektir. Adayların 29 Temmuz 2016 tarihine kadar ÖSYM’nin resmi internet sitesinde açıklanan eğitim düzeylerine uygun olan kadrolara 30 adet tercih hakkı bulunurken kimi adayların bu sınava ilk kez girdiği ve nasıl bir tercih yapılacağı nerelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda da bilgi verilmektedir.


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü olarak E-KPSS tercih işlemleri kapsamında sınava başvuran Engelli vatandaşlarımıza yapacakları tercihlerinde Uzman çalışanlarımız ile Danışmanlık Hizmeti verilmektedir.  Bu bağlamda tercih işlemlerinin başladığı 13 Temmuz tarihinden itibaren 47 engelli vatandaşımıza danışmanlık yapılmış olup tercihlerinde yardımcı olunmuştur. Tercih kılavuzunun karışık olmasından dolayı yanlışlık yapmamak adına akıllarına gelen soruları soran engelli vatandaşlara detaylı bilgi veriyoruz. Sadece tercih konusunda değil engellilerin sahip oldukları haklar konusunda da bilgi verilmektedir. Daha önce yapılan EKPSS kursunda 21 İşitme Engelli, 24 Görme Engelli, 30 Ortopedik Engelli, 10 Ruhsal-Duyusal Engelli,  20 Süreğen Engelli toplam 95 engelli kursiyer 3 ayrı sınıfta eğitim görmüşlerdir.


Bu konuda açıklama yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Züver Çetinkaya “ EKPSS sınavına giren engelli vatandaşlarımızın tercih konusunda zorlandıklarını düşünerek tercih konusunda uzman çalışanlarımız ile danışmanlık hizmeti veriyoruz. Tercih heyecanı yaşayan engelli vatandaşlarımızı Engelliler Şube Müdürlüğü hizmet binamıza bekliyoruz” dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2016, 07:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63