Elbistan'lı aday geri çekildi...

31 Mart Yerel seçimleri için AK Partiden aday adayı olan, Mehmet Gürbuz’ün adaylığının AK Partiden olması kesinleşince bağımsız Elbistan Belediye Başkan Adayı olan Eyüp Ceren, adaylıktan çekildiğini duyurdu.

Elbistan'lı aday geri çekildi...

Kendine ait sosyal medyasından bir açıklama yapan Ceren: “31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler seçimlerinde, uzun yıllar bir çok kademesinde gururla ve onurla yer alarak hizmet yaptığım AK Partiden Elbistan Belediye Başkan Aday Adayı oldum. Ancak adaylık şahsıma tevdi edilmedi” dedi
Ceren şöyle konuştu: “Bundan dolayı halkımız arasında yapılan anketlerde ve saha çalışmalarında şahsıma bağımsız aday olmam konusunda yoğun istek ve talebi gördüm. Elbistan halkından ve AÜK Partili seçmenlerimizin yoğun desteği ve teveccühü ile Elbistan’a hizmet aşkımın sona ermemesi Bağımsız Elbistan Belediye Başkan Adayı olmam gündeme geldi. Yapılan anket ve saha çalışmalarında bana karşı  teveccühün olağanüstü boyutlara ulaştığına şahit oldum. Projelerimiz büyük özlemle ve heyecanla karşılık bulduğunu gördüm. Seçim çalışmalarım, projelerimiz tanıtılması ve halkla buluşmalarında şahsıma gösterilen güven ile Bağımsız Belediye Başkan Aday Adaylığımı açıklama kararı aldım. Daha sonra gelişen siyasi gelişmeler gerek uzun yıllar AK Parti'de verdiğim hizmetler ve gerekse siyasi dengelerin olumsuzluk yaratmaması yolunda gururla yürüdüğümüz Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın daima yanında olma düşüncesi ile Bağımsız Elbistan Belediye Başkan adaylarından vazgeçmemin doğru bir karar olacağını idrar ettim ve  kararımdan vazgeçtim. Bu gelişmeler sonrasında AK Parti Belediye Başkan aday adaylığı sürecinde daha sonra bağımsız aday düşüncenin ortaya çıkması ile birlikte bana inanılmaz destek veren ve teveccüh gösteren başta AK Partili kardeşlerimize gönül dostu seçmenlerimize ve Elbistan halkına sonsuz teşekkür ediyorum. Daima sevgiyle güzellikler Yaşamanız temennisiyle. Saygılarımla”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER