Ermenek'te mahkeme 5 kişiyi tutukladı!

Ermenek'te mahkeme 5 kişiyi tutukladı!

Ermenek'teki kömür ocağında işçilerin mahsur kalmasıyla ilgili gözaltına alınan 8 kişiden 5'i tutuklandı. Diğer 3 kişi adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.


Ermenek ilçesindeki kömür ocağında işçilerin mahsur kalmasıyla ilgili adliyeye sevk edilen 8 kişiden aralarında maden ocağı işletmecisi Saffet Uyar'ın da bulunduğu 5 kişi tutuklandı. Diğer 3 kişi ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.


Ermenek Adliyesine sevk edilen, maden ocağı işletmecisi Saffet Uyar, maden sahasının ruhsat sahibi Abdullah Özbey, madenin İşletme Müdürü Yavuz Özsoy, maden mühendisleri Cemile Karaca ve Nuray Yetiş, maden sahasının ruhsat sahibi şirketin işletme müdürü Mehmet Zeybek, maden mühendisi Ali Kurt ve İş Güvenlik Uzmanı Engin Yeti'nin savcılıkça ifadeleri alındıktan sonra tutuklanmaları talebiyle "Bilinçli taksirle ölüme sebebiyet verme suçundan" mahkemeye sevk edildi.


Zanlılardan, Saffet Uyar, Abdullah Özbey, Yavuz Özsoy, Mehmet Zeybek ve Ali Kurt tutuklandı. Karaca, Yetiş ile Yeti ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.


(AA)

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2014, 08:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63