İşte PKK'nın iğrenç yüzü!..

İşte PKK'nın iğrenç yüzü!..

Terör örgütü PKK'nın örgüt içindeki kadınları, erkekleri dağda tutmak ve motive etmek için kullandıkları ortaya çıktı.


Sosyolog bir araştırmacının kadın teröristler üzerinde yaptığı araştırma kadın teröristlerin örgütten rahatsızlığını gösteriyor. Bazı teröristler, PKK'nın kadınlara köle muamelesi yaptığını söylüyorlar.

LEYLA: ASLINDA PKK'YA KATILMAKLA BİR KÖLELİKTEN DİĞER KÖLELİĞE GEÇMİŞTİM AMA FARKINDA DEĞİLDİM.

Bu sözler terör örgütü PKK içindeki Leyla isimli bir kadın teröriste ait. Genç yaşta örgüte katılan kadınlar PKK'nın gerçek yüzünü dağa çıktıktan sonra gördüklerini söylüyor.

BESE: İŞTE DAĞDAYIM, SİLAHIM VAR, ÖZGÜRÜM DİYE DÜŞÜNÜYORDUM. AMA GÖRDÜM Kİ KENDİME AİT BİR KİŞİLİĞİM BİLE YOKTU.


İşte PKK'nın iğrenç yüzü


Sosyolog Doktor Necati Alkan'ın "PKK'da kadınlar" başlığı altında yaptığı araştırma, terör örgütünün kadınları nasıl kullandığını ortaya koyuyor. 151 kadın terörist üzerinde yapılan araştırmada ibretlik sonuçlar var.

ZİNARİN: ŞAM'DA OKUDUĞUM İLK KİTAP BÖYLE BUYURDU ZERDÜŞT'TÜ. ÖCALAN KİTABI GÖRÜNCE 'ÖNCE BENİ OKUYACAKSIN' DEDİ.

Bugün Gazetesi'nde yayınlanan araştırma sonuçları, dağa çıkan genç kızların eğitim seviyelerinin çok düşük olduğunu gösteriyor. Dağa çıkma sebepleri arasında ise töre, namus cinayetleri, berdel baskısı ve eğitimsizlik öne çıkıyor. Rojin ismindeki bir terörist dağ kadrosuna katılmasını, polis karakolunda gördüğü işkencelere bağlıyor.

ROJİN: BEN POLİSLE KARŞILAŞANA KADAR SIRADAN BİR İNSANDIM. BİR GÜN GÖZALTINA ALINDIM. ÇIKINCA ANNEM BİLE TANIYAMADI. İNTİKAM İÇİN PKK'YA KATILDIM.


Araştırma sonucuna göre örgüt ileriki dönemlerde genellikle intihar eylemlerinde kullandığı kadınları, yaşları gençken de erkekleri motive etmek ve örgütte tutmak için kullanıyor.

ÇİĞDEM: PKK KADINLARI ÖRGÜTTE TUTMAK İSTİYORDU, ÇÜNKÜ KADINLARIN ÖRGÜTTEN AYRILMASI ERKEKLERİN DE ÖRGÜTTEN KOPUŞUNU HIZLANDIRIYORDU.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2012, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63