Kaçakçıya var da şehide niye yok!

Kaçakçıya var da şehide niye yok!

Şehit aileleri, Şırnak'ta öldürülen 34 köylünün ailelerine tazminat ödenmesine karşı çıktı.


Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Hızal, dernek binasındaki Şehitler Müzesi'nde yaptığı açıklamada, ölenlere kahraman edasıyla tazminat ödenecek olmasının kendilerini derinden üzdüğünü söyledi. 

Hızal, "Uludere'deki hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza verilecek olan 123 bin liralık tazminatın miktarı bizleri derinden üzmüştür. Başbakanımıza soruyorum; Bu vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizin ailelerine 50 bin lira tazminat vereceksin, yaralanan kahraman gazilerimize 18 bin ile 45 bin lira arasında tazminat vereceksin, sonra da çıkıp bu ülkede kaçakçılığın suç olduğunu bilen ve vergi kaçıran, her türlü devletin güvencesinden faydalanan bu kişilere kahraman edasıyla tazminat vereceksin. Bu hangi vicdana sığar?" dedi.

TAZMİNATI İÇİMİZE SİNDİREMEDİK

Devlet tarafından ödenecek olan bu tazminatı içlerine sindiremeyeceklerini belirten Hızal, "Biz Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne vergilerini veren, elektriğini suyunu ödeyen aziz vatandaşımızın vergilerinden verilen bu tazminatı içimize sindiremediğimizi belirtiyorum" diye konuştu. (Haber A) 


Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2012, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63