Kahramanmaraş'ta KAGİD kadın muhtar adaylarıyla bir araya geldi!

Kahramanmaraş Kadın Girişimciler Derneği (KAGİD), kadın muhtar adaylarına destek toplantısı düzenledi.

Kahramanmaraş'ta KAGİD kadın muhtar adaylarıyla bir araya geldi!

31 Mart Yerel Seçimleri adım adım yaklaşırken mahalle muhtar adayları da çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Girişimci kadınları olduğu kadar siyasette de kadın sayısının artması yönünde önemli çalışmalar yapan KAGİD kadın muhtar adaylarını davet ederek dernek binasında bir toplandı düzenledi.

Yapılan toplantıya, Fatih Mahallesi Muhtar Adayı Tuba Özden, Kümperli Mahallesi Muhtar Adayı Sıdıka Nergiz, Ağcalı Mahallesi Muhtar Adayı Ayşe Berna Serin, Mevlana Mahallesi Muhtar Adayı Hatice Çolak, Kurtuluş Mahallesi Muhtar Adayı Könül Yüzbaşıoğlu, İsa Divanlı Mahallesi Muhtar Adayı Aynur Kılıçaslan, Menderes Mahallesi Muhtar Adayı Meral Çetinkaya, Yunus Emre Mahallesi Muhtar Adayı Rabia Koç, Haydarbey Mahallesi Muhtar Adayı Ayşegül Yüzgeçgölü, Vadi Mahallesi Muhtar Adayı Betül Akdağ ve Mercimektepe Mahallesi Muhtar Adayı Ayşe Baykuş katıldı.

KAGİD Başkanı Kibar Özdemir, kadın adayları tebrik ederek; “Kadın muhtar adaylarımızın sayısının artması çok sevindirici. Hepinizin seçildiği takdirde çok başarılı olacağınıza yürekten inanıyorum. Ben sizden daha heyecanlıyım. Kırk yıllık siyasi hayatımda ben hep yalnız yürüdüm, erkek egemen siyasi ortamda mücadele verdim. İlk defa bu kadar yoğun kadın adayla birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Bugün sizleri ağırlamak istedik çünkü biz kadınlar birbirimize destek olmalıyız. Gerek iş dünyasında, gerek siyasette sayımızın artması önemli. Bunu da ancak birbirimize sahip çıkarak, destek vererek başarabiliriz.

Kadının elinin değdiği her yer güzelleşir. Hepinizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Siyasi tecrübelerini de paylaşan Özdemir, adaylara önerilerde bulundu dernek faaliyetlerinden de bahsetti.

Kadın muhtar adayları da verimli bir birliktelik olduğuna vurgu yaparak, Başkan Kibar Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyelerine kendilerine özel düzenlenen toplantıdan ve desteklerinden dolayı ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66