Murat Karayılan ne demek istedi?

Murat Karayılan ne demek istedi?

Uzun zamandır sesi pek çıkmayan terör örgütünün sözde liderlerinden Murat Karayılan, son yapılan operasyonlara dikkat çekti ve farklı alternatiflere yönelebileceklerini söyledi.


İşte Murat Karayılan'ın Fırat Haber ajansına yaptığı açıklamalar...

"PKK terör örgütünün şehir yapılanması KCK'ya yönelik olarak düzenlenen operasyonlar örgüt içerisinde derin çatlaklar oluşmasına neden oldu. Özel Harekat Polisleri ve askerler tarafından düzenenlenen operasonlarda çok sayıda örgüt üyesi öldü. KCK'ya vurulan darbeler de örgütün dağ kanadı ve şehir yapılanması arasındaki iletişimde zaafiyete neden oldu."


Örgütteki panik havasını dağıtmaya çalışan KCK Yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan, "PKK'ya yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı'na (ANF) konuştu. AK Parti döneminde yapılan operasyonlara dikkat çeken Karayılan, “bu zihniyet karşısında” farklı alternatiflere yönelmek zorunda olduklarını ve önümüzdeki süreç açısından bunu tartıştıklarını söyledi.

FARKLI SEÇENEKLERE YÖNELİRİZ

"Şimdi bu zihniyet karşısında biz de farklı alternatiflere yönelmek zorundayız ve biz önümüzdeki süreç açısından bunu tartışmaktayız. Biz Türkiye ’ye göbekten bağlı bir halk değiliz. Eğer Türkiye, bütün çabalarımıza rağmen özgür kimliğimizle ortak-bir arada yaşamamızı kabul etmiyorsa, o zaman biz farklı seçeneklere yönelmek zorundayız. Biz hareket ve halk olarak farklı alternatifleri ve seçenekleri siyaseten tartışmak durumundayız."ÇUKURCA BİR DAHA TEKRARLANMAZ

Karayılan, Görese Dağı'nda kıstırılan PKK'lı terörist grubun durumuyla ilgili olarak da şunları söyledi:

"Öncelikle şunu belirteyim: Ben Pîran ’da “elli kiŞi kuŞatılmıŞ, öldürülecekler ” gibi bir Şeyin geliŞeceğini sanmıyorum. Yani bir kere Çel ê’de bir hata yaptıK. Kendine aşırı güven, düşmanı küçümseme, yine düşmanın takibini-tekniğini dikkate almama, gerilla kurallarına uymama gibi hatalardan dolayı Çelê ’de 36 kayıp verdiK. Bir daha aynı durumun tekrarlanacağını sanmıyorum. Kuşkusuz dört-beş gündür sürdürülen bir çatışma var; eğer bir çatışma varsa her iki taraftan da mutlaka kayıplar vardır. Bu anlamda bizim Pîran ’da kayıplarımız olmuş olabilir ama belirtildiği gibi tüm grubun elli kişinin imha edilebileceğini sanmıyorum. Fakat doğru olan, sonuçlarını beklemektir. Şu anda bizim yaptığımız yorumdur."

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2011, 14:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20